fbpx
Close

Jukka Toijala U18 noormeeste koondisest: Eesti jaoks on tegu igal juhul väga tugeva vanusegrupiga

-Jukka Toijala ja Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Jukka Toijala ja Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste rahvuskoondise loots Jukka Toijala toimetab koondise kandidaatidega igapäevaselt Nord Cramo spordihoones, kuid leiab mahti käia kaasa elamas 3×3 korvpalli turniiridel. Seni on peatreener jõudnud hooaja avaetapile Snelli parki kui ka Viimsi Karulaugu väljakutele. 

Korvpall24.ee on samuti alati kohal, kus vähegi kõrgetasemelist korvpalli mängitakse. Nii tegime Viimsi 3×3 etapil juttu koondise treener Jukka Toijalaga. Lisaks vaba aja veetmisele käis loots mängijatel silma peal hoidmas ning täitmas Soome kolleegide poolt kaasa antud palvet.

Toijala ütles kohe ära, et käib nii palju kui võimalik 3×3 korvpalli vaatamas: “Tore on 3×3 võistlusi vaadata. Mina pean seda suurepäraseks viisiks, millega mängijad saavad ennast vormis hoida kui ka mingeid oskuseid edasi arendada.” Peatreeneri arvates tuleb see formaat koondisemängijatele igal juhul kasuks: “Võistlussituatsioon annab vormile palju juurde ning ma saan neid siis üksteise vastu mängimas näha. Samas see erinev saalikorvpallist ja ma ei hakka selle põhjal koondises kohe mingeid muudatusi tegema (naerab – toim.).”

Toijala meelest Soome magas 3×3 korvpalli plahvatuse maha ning seal pole piisavalt treeneritel spetsiifilisi teadmisi ega ettevalmistust: “See on siin oluliselt populaarsem spordiala kui Soomes. Seda võetakse Eestis tõsiselt ning tase on ka hulga kõrgem. Kui ma Eestisse tulin, siis paluti Soomest, et viiksin ennast kurssi siinsete 3×3 tegemistega ning saadaksin teadmised enda kodumaale tagasi.” Peatreener lubas juba pärast Viimsi turniiri lõppu Soome kolleege harima hakata.

“Eks üheks põhjuseks 3×3 populaarsusel Eestis on ka selged võimalused sellel alal olümpiale jõuda. Minu arvates osutub see ala olümpial väga populaarseks. Iga mäng on omaette kiire ja põnev show,” jätkas Toijala, kuid arvas ka seda, et  nimekad NBA pallurid siiski sel alal võistlema ei hakka. “Neil on seal kopsakad lepingud ja nad kaotaksid palju raha, kui saaksid kusagil 3×3 võistlusel vigastada. NBA mehed valmistuvad igal juhul pikaks 82-mänguliseks hooajaks (pluss play-offid parematel) ning neil on vaja suvel korralikult puhata,” lisas peatreener.

Toijala rääkis, et nn Eesti korvpalli koju (Nord Cramo spordihoone – toim.) on ta kutsunud kogemusi hankima hulga U18 noormehi, kellest paljusid on näinud 3×3 sarjas korvpalli mängimas: “Hugo Toom, Kasper Suurorg, Markus Ilver jt ning praegustele poistele lisandub veel Johannes Kirsipuu, kes saabus USA-st. Ma olen hoidnud noori ja mehi ikkagi eraldi gruppides, sest noored on hetkel paremas füüsilises vormis (naerab – toim.). Vanemad mehed alustavad ettevalmistust mängudeks natukene rahulikumalt. U18 poisse mängitan U20 ja veidi vanemate vastu ning neil läheb hästi.”

Seda Toijala aga öelda veel ei osanud, keda meie 18-aastastest kõige andekamateks peab: “Saan öelda seda, et töökad on nad kõik. 3×3 turniiridel näen veelgi rohkem selle vanusegrupi esindajaid ning see annab talendist veelgi parema ülevaate. Nägin nende mänge ka Balti matšil, olen rääkinud treener Heiko Rannulaga ja võin kinnitada, et Eesti jaoks on tegu igal juhul väga tugeva vanusegrupiga.”

scroll to top