fbpx
Close

Viimsi 3×3 etapil langesid senised hooaja valitsejad nii eliit- kui U18 sarjas

-KK Viimsi | Foto: Siim Semiskar

-KK Viimsi | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Viimsis Karulaugu spordihoone väliväljakutel toimunud 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste III etapi lõpplahendusena kukutas KK Viimsi võimsa viskekontserdiga finaalis senised etapid võitnud suurfavoriidi Bofti ja tõusis ise troonile. Ka U18 sarjas pidi seniste etappide võitja vastu võtma kaotuse.

Senised etapid Tallinnas ja Rakveres võitnud Boft (Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Jaan Puidet ja Martin Paasoja) oli liikumas ka sel korral võidu poole, kui veerandfinaalis mängiti 21:16 üle ilusa esituse teinud Kvartett (Erik Luts, Alan Kalda, Andreas Märtson ja Gaspar Bibikov) ja poolfinaalis kindlalt 21:13 SofaHoop (Tom Kaldre, Alvar Väli, Martin Jurtom ja Ott Sellis).

KK Viimsi (Karl Johan Lips, Egert Haller, Kristjan Evart ja Siim-Markus Post) liikus finaali kahe kindla võiduga, kui kaheksa hulgas saadi 21:13 jagu enne turniiri kõige rohkem reklaami saanud võistkonnast Moskva Dünamo (Henri Drell, Kerr Kriisa, Aleksander Oliver Hint ja Arthur Herman Entsik) ning poolfinaalis 22:13 väga ilusa turniiri teinud Sospa Sharpshootersist (Ralf Kompus, Egert Vene, Kevin Sünd ja Kristjan Kokk).

Finaal Bofti ja KK Viimsi vahel oli oodatult tasavägine ning läks kohati ka väga jõuliseks ja emotsionaalseks. Lõpuks otsustas viimsilaste parem tabavus kaugvisetel ning KK Viimsi teenis 21:17 võidu ja kukutas Bofti troonilt. Kolmanda koha mängus alistas SofaHoop 19:14 Sospa Sharpshootersi.

U18 turniiril pidid senist hooaega valitsenud Keevitajad (Kasper Suurorg, Markus Ilver, Sverre Aav ja Johannes Kirsipuu) leppima kõigest kolmanda kohaga, kui poolfinaalis kaotati ülipõnevas kohtumises 13:14 FTC-le, kus pallis ka eelmisel etapil just Keevitajaid esindanud Hugo Toom. FTC (Toomile lisaks ka Hugo Kivilo, Ken-Martti Reinart ja Ralf Küttis) alistas finaalis 21:13 meeskonna Helikopter (Kaspar Sepp, Erik Pärnapuu, Kardo Kilk ja Markus Ladoga).

Amatööride turniirile registreerus kuus tiimi ja finaalis alistas Estravan (Reigo Päkk, Andre Reinart, Jaan Lorens ja Marko Viik) korvidevaeses kohtumises 9:7 RLV Massive’i (Aron Kuusik, Joonas Vaino, Raiko Orumaa ja Sander Karro). Kolmanda koha sai Estravan II (Karl-Peeter Kangur, Heikki Pukk, Ove-Kristjan Kallas ja Risto Merimaa), kes mängis 14:13 üle meeskonna Linnujalad.

U15 poiste hulgast kerkis taas parimaks tiimiks Kuked (Artur Evestus, Espen Mägi, Georg Richard Aare ja Gerrit Lehe), kes said finaalis 18:15 jagu Kanadest (Kert Kasemets, Joosep Põldre, Markus Juurik, Karl Teppo). Kolmandale kohale kerkis meeskond FlightTeam.

Koguni 19 meeskonda alustas heitlust poiste U13 sarjas, kus lõpuks võidu teenis Gert Kullamäe noorema poja Oliver Kullamäe juhitud Aude nation, kes finaalis mängis 13:8 üle Saku KK. Kolmandad olid Tallinna Bulldogid.

Kõik meeskondade koosseisu ja tulemused on leitavad SIIN.

Järgmine Eesti meistrivõistluste etapp peetakse kahe nädala pärast ehk 27. juunil Tallinnas Snelli väljakutel.

scroll to top