fbpx
Close

INTERVJUU | Karl Johan Lips korvpalliarmastusest, raskuste kannatamisest ja ketšupiga makaronidest

-Karl Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

Alates hooajast 2014/15 kohalikus kõrgliigas mänginud ääremängija Karl Johan Lips jätkab algaval hooajal KK Viimsi meeskonnas, kuigi üks väga ahvatlev pakkumine tuli talle kodukamaralt veel. Pikalt siinse meistriliiga toimimise nüansse ise omal nahal kogenud Lips on seejuures käinud läbi keerulise tee, kus esimestel hooaegadel ei pääsenud ta korralikult pildile ning pidi omajagu kannatama, et kõrgliigas rotatsioonimängijaks kerkida.

Korvpall24 portaal tegi 26-aastase ja 199 cm pikkuse Lipsuga intervjuu juuli lõpus peetud Kohila 3×3 korvpallietapil ning üsna kiirelt ja põhjalikult läks teema just kohaliku kõrgliiga teemade peale. Seoses Keila KK lisandumisega üheksandaks Eesti klubiks on nõudlus kohalike mängumeeste järele veel suurenenud ning kuna nipsust uusi selle taseme mehi juurde ei tule, siis ilmselt supp läheb veidi lahjemaks.

Arutame Lipsuga teemadel, mida peaks tegema või kuhu suunas liikuma, et Eestis oleks näiteks kaheksa klubimeeskonna jagu kõrgliiga tasemel mängijaid. Lipsu sõnul on probleemi alged aastates, kus noored mängijad ei saanud oma võimalust ja loobusid edasi üritamast. Kui tahta praegu jõuga seda asja järele aidata, siis tuleks leppida mõningase ajaga, kus klubid on nõrgemad. Seda aga ei tahaks ilmselt jällegi klubide rahastajad näha. Nokk kinni, saba lahti olukord?

scroll to top