Üleplatsimeheks kerkinud Tanel Kurbas ja Levice tulid Slovakkia meistriks!

-Tanel Kurbas | Foto: Lukáš Droppan

Slovakkia korvpalli kõrgliiga viiendas finaalmängus alistas Tanel Kurbase kodumeeskond Levice 81:66 Košice. Seeria 4:1 võiduga krooniti Levice meistriks.

Avaveerand kuulus Levicele napilt 15:14, kuid poolajaks juhiti juba üheksa punktiga. Kolmanda veerandaja lõppedes oli võõrustajate eduseis 62:50 ja siit enam Košice mängu enda kasuks ei suutnud pöörata, teenides kokkuvõttes 15-punktilise kaotuse.

Peaaegu 30 minutit mänginud Tanel Kurbas kerkis üleplatsimeheks 17 punktiga (vabavisked 1/2, kahesed 5/8, kolmesed 2/4). Lisaks võttis ta 2 lauapalli, andis 2 korvisöötu ja sooritas 2 isiklikku viga.

Levice paremuselt teine punktitooja oli Žarko Djuric, kelle arvele jäi 13 silma ja 8 lauapalli. Košice resultatiivseimatena tõid Rahmon Fletcher ja Pedja Stamenkovic vastavalt 16 ja 15 punkti.