Milline mäng! Kuue põhimeheta Kalev/Cramo ei suutnud eduseisu hoida ja vajas poolfinaali avamängus Rakvere vastu lisaaega

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas pidasid reedel esimese omavahelise poolfinaalmängu ära BC Kalev/Cramo ja Rakvere Tarvas. Hõreda koosseisuga tegutsenud kodumeeskond lubas matši lisaajale ning sai siiski lõpuks 108:100 võidu.

BC Kalev/Cramo – Rakvere Tarvas 108:100 (33:22, 14:21, 22:26, 30:29, 10:2)

Kaheksa mängijaga Kalev/Cramo võitis avaveerandi 33:22, kuid poolajaks õnnestus Rakverel vahe neljale punktile vähendada. Enesekindluse leidnud külalised olid ka kolmandal veerandajal paremad ja nii algas otsustav neljandik Rakvere 69:68 juhtimisel. Kalev/Cramo sai edasi küll initsiatiivi tagasi, aga vastased püsisid mängus ja 37 sekundit enne lõpuvilet olid kalevlased vaid 96:93 ees. Olulisi kaugviskeid mängu jooksul tabanud Kristaps Gluditis eksis seejärel Rakvere poolelt tähtsal viskel ja Devin Thomas viis vabaviskejoonelt võõrustajad 95:90 ette. Sellega polnud asjad veel sugugi tehtud ning pärast mitmeid järgnevaid realiseeritud vabaviskeid tabas Devin Harris lähiviske ja aitas Rakverel lisaaja välja võidelda. Seal suutis Kalev/Cramo aga teha 8:0 alguse ning hoida vastased kolm ja pool minutit korvita. 1.26 enne lõppu vähendas Rakvere vahe kuuele punktile, kuid rohkemaks enam võimelised ei oldud.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 59% – 45% peale. Lauavõitluse võitis Rakvere 42:39 (ründelaud 19:9). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 23:15, vaheltlõikeid tegi enim Rakvere 7:4. Pallikaotuseid kogunes Kalev/Cramol 14, Rakverel 12.

Chavaughn Lewis viskas Kalev/Cramo parimana 26 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Devin Thomas tegi kaksikduubli 22 punkti ja 11 lauapalliga. Võrdselt 15 punkti lisasid Tanel Kurbas ja Rauno Nurger, kellest esimene hankis veel 8 lauapalli. Martin Dorbek kogus 14 punkti, 4 lauapalli ja 10 korvisöötu, Marques Townes tõi 8 punkti, sai kätte 4 lauapalli ja andis 3 korvisöötu ning Indrek Sunelik lisas samuti 8 punkti. Viimane ehk kaheksas mees Georg Kask väljakule ei pääsenud ja nii rohkem keegi punktiarvet ei avanud. Erinevatel põhjustel jäid mängust eemale Marcus Keene, Maurice Kemp, Janis Kaufmanis, Janari Jõesaar, Kregor Hermet ja Sten-Timmu Sokk.

Rakvere kasuks viskas Kristaps Gluditis üleplatsimehena 30 punkti. Devin Harris järgnes 20 punkti, 5 lauapalli ja 9 korvisööduga ning Renato Lindmets ja Tormi Niits kogusid võrdselt 13 punkti, kellest viimane hankis veel 10 lauapalli. Sten Saaremäel lisas 12 punkti ja 4 lauapalli ning Riley Hayes sai kirja 11 punkti ja 11 lauapalli. Üks punkt jäi Erki Kuhi nimele. Mängus ei teinud kaasa Egert Haller.

“Väga raske mäng meie poolt. Ei tohi lasta neil näidata, et oleme haavatavad. Saime juba korra 12 punktiga ette ja tulid järgi. Võib-olla said enesekindluse kätte, et meiega võib mängida. Meil ei jätkunud seda energiat, et potentsiaalset taset näidata. Rünnakul oligi meil hea mäng, aga kaitses lasime neil esimesel poolajal 43 punkti visata. Meil oli täiesti teine koosseis, kõik olid oma rollidest väljas, tekkis arusaamatusi ja seal see põhjus võis olla. Ründelaud on tahtmises ka kinni ja täna me ei tulnud sellega toime,” rääkis Martin Dorbek Delfi TV vahendusel antud intervjuus.

Rakvere ja Kalev/Cramo kohtuvad teises poolfinaalmängus pühapäeval, 2. mail. Laupäeval, 1. mail peavad teise omavahelise poolfinaalmängu ära Rapla Avis Utilitas ja Pärnu Sadam.