Kotsar püstitas oma Bundesliga punktirekordi, kuid Hamburg pidi leppima kaotusega

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Manngold/Scanpix

Eesti koondise keskmängija Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers pidi Saksamaa kõrgliigas täna kaotusega leppima, kui võõrsil jäädi 83:90 alla Bayreuthile.

Hamburg juhtis esimese kümne minuti järel 20:16, kuid teine veerandaeg kuulus täielikult vastastele. Poolajavileks olid Hamburgi meeskonna kaotusnumbrid 34:47 ja kolmanda veerandi lõpuks 62:70. Kotsari korv kuus minutit ja 53 sekundit enne lõppu tõi tabloole viiginumbrid 72:72, kuid seejärel haarasid võõrustajad taas ohjad enda kätte.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 30 minutit ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 23 punkti (kahesed 10/15, vabavisked 3/3), mis tähistab tema Bundesliga tippmarki. Lisaks kogunes eestlase arvele neli lauapalli, üks resultatiivne sööt, kaks vaheltlõiget ja kolm isiklikku viga.

24-aastase Kotsari senine Bundesliga punktirekord oli ühe silma võrra väiksem.

Vahepeal üheksa järjestikust võitu saanud Hamburgi jaoks oli tegu juba teise kaotusega viimasest kolmest mängust. Kokku on tänavu võidetud 20 ja kaotatud 11 kohtumist. Liigatabelis on Hamburg 40 punktiga jätkuvalt kuuendal kohal. Varasemalt ka Rain Veidemani koduklubiks olnud Bayreuth asub 24 punktiga 11. positsioonil, olles kogunud 12 võitu ja 19 kaotust.

Oma järgmise kohtumise peab Hamburg eeloleval pühapäeval, kui võõrsil mängitakse Crailsheimiga, kes asub hetkel liigatabelis neist koha võrra kõrgemal.