fbpx
Close

Maxhuni ja Valge vedasid Pärnu tasavägises poolfinaali avamängus Rapla üle võidule

-Edon Maxhuni | Foto: Siim Semiskar

-Edon Maxhuni | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas tehti neljapäeval algust poolfinaalidega, kui vastamisi läksid Pärnu Sadam ja Rapla Avis Utilitas. Põhihooajal kõik viis mängu Rapla vastu võitnud Pärnu oli nüüdki paremini valmis ning avaveerand võideti 17:11. Poolajaks oli Rapla kolme punktiga ette pääsenud, kuid viimasele neljandikule mindi vastu kodumeeskonna 52:49 eduseisust. 4.29 enne lõppu oli Pärnu 64:65 taga, misjärel õnnestus 9:0 spurt teha ning kokkuvõttes 76:69 võit võtta.

Pärnu Sadam – Rapla Avis Utilitas 76:69 (17:11, 10:19, 25:19, 24:20)

Visketabavuses jäi Rapla 42% – 33% peale. Lauavõitluse võitis Pärnu 40:39 (ründelaud 8:7). Korvisööte andis Pärnu rohkem 20:18 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 10:6. Pallikaotuseid kogunes Pärnul 10, Raplal 15.

Edon Maxhuni viskas Pärnu parimana 21 punkti ja andis 5 korvisöötu. Robert Valge lisas 19 punkti ning Mihkel Kirves tegi kaksikduubli 10 punkti ja 11 lauapalliga.

Roberts Freimanis tõi Rapla kasuks 18 punkti ja hankis 9 lauapalli. Saimon Sutt järgnes 14 punkti ja 3 lauapalliga ning Brandon Childress kogus 13 punkti, 7 lauapalli ja 7 korvisöötu.

“Kõigepealt oli vaja maa-ala vastu mingit lahendust leida. Saime juba enam-vähem eest ära, aga kohe kui maa-ala tuli vastu, siis jooksis meil juhe kokku. Tegime korrektuurid, saime midagi tehtud ja lõpuks nad enam seda ei mänginud. Maa-ala vastu tuleb lihtsalt visked kotti panna. Midagi põdeda pole, siin kõik teavad, et ma midagi viskamata ei jäta. Teadsime, et Childress korraldab nende rünnakuid. Märt Rosenthal tegi väga kõva tööd ja ei lasknud tal üldse hingata. Lõpuks tõi ta küll mingid punktid ära ja saab veel paremini, aga väga hea töö Märdilt ikkagi,” rääkis Robert Valge Inspira vahendusel antud intervjuus.

Järgmise omavahelise poolfinaalmängu peavad Rapla ja Pärnu ära laupäeval, 1. mail. Reedel, 30. aprillil on BC Kalev/Cramo võõrustamas teises poolfinaalpaari esimeses mängus Rakvere Tarva meeskonda.

scroll to top