Pärnu ja Maxhuni hoidsid Kalev/Cramot suure osa mängust surve all, aga Lewise hea esitus aitas finaalseeria viigistada

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas olid kolmapäeval finaalseeria teises omavahelises mängus vastamisi Pärnu Sadam ja BC Kalev/Cramo. Avaveerandil seitsmepunktilise eduseisu haaranud Pärnu lubas külalised teise veerandaja alguseks 22:24 peale tulla ning poolaja lõpus initsiatiivi haaranud Kalev/Cramo läks puhkepausiks 40:38 juhtima. Kolmas veerandaeg möödus vägagi tuliselt, mille jooksul võtsid omale tehnilise vea nii Edon Maxhuni kui ka Märt Rosenthal. Viimase jaoks oli seejuures tegu viienda veaga ja 61:50 eduseisu kätte saanud Kalev/Cramo paistis minevat oma teed. Pärnu siiski vastas 7:0 spurdiga ja kuus minutit enne lõppu koguni juhiti 69:66. Kalev/Cramo tegi 7:2 vastu ning Chavaughn Lewise ja Tanel Kurbase visetest pääseti 80:73 ette. Pärnu suutis veel kolme punkti kaugusele jõuda, kuid leppida tuli kokkuvõttes 80:85 kaotusega.

Pärnu Sadam – BC Kalev/Cramo 80:85 (24:22, 14:18, 19:22, 23:23)

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 39% – 33% peale ja lauavõitlus võideti 47:43 (ründelaud 18:16 Pärnule). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 18:15, vaheltlõikeid tegi enim Pärnu 7:3. Pallikaotuseid kogunes Pärnul 11, Kalev/Cramol 10.

Chavaughn Lewis viskas Kalev/Cramo parimana 23 punkti, võttis 8 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Tanel Kurbas lisas 16 ning Janis Kaufmanis 14 punkti. Marcus Keene kogus 12 punkti, 3 lauapalli ja 7 korvisöötu. Põhimeestest ei teinud mängus kaasa Janari Jõesaar, kes küll oli koosseisu üles antud. Samuti puudusid Sten-Timmu Sokk, Kregor Hermet ja Maurice Kemp, kellest keegi sellel hooajal vigastuse tõttu väljakule enam ei naase.

Edon Maxhuni kerkis Pärnu poolelt üleplatsimeheks 34 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisööduga. Robert Valge järgnes 14 punkti ja 3 lauapalliga ning Märt Rosenthal tõi 11 punkti.

“Meil on Pärnuga mängud sellel aastal kõik rasked olnud, kuidagi ei sobi nende vastu. Täna tuli ära ja järgmiseks mänguks peame kindlasti hästi valmis olema. Ei usu, et lihtsamaks läheb. Nad on ebameldivalt tugev võistkond. Ei usu, et üheski mängus pakki tuleb, vaid kõik lähevad tasavägiselt. Kindlasti oleks hea, kui meil oleks tugevam positsioon nelja mängija, kes tõmbab mängu laiali. Kahju, et mõned mehed meil on väljas. Tegime korrektuure, vaatasime terve esimese mängu üksipulgi läbi. Üritasime aru saada, mida valesti teeme. Täna lasime teisi asju jällegi neil teha. Pooled mehed on puudu ja ma ei peaks neljandal positsioonil mängima, samuti on Janari Jõesaar kolme pealt puudu. Meil on hetkel lühike võistkond ja raske on. Tunnen end nelja peal aga kindlasti paremini kui hooaja alguses, juba siis tuli seal mängida. Eks sain kogemusi juurde ja kui jääd vanemaks ka, siis võib-olla peabki nelja peal mängima hakkama,” rääkis Tanel Kurbas Inspira vahendusel antud intervjuus.

Finaalseeria kolmanda omavahelise mängu peavad Kalev/Cramo ja Pärnu ära laupäeval, 15. mail. Neljapäeval, 13. mail jätkub Rakvere Tarva ja Rapla Avis Utilitase vaheline pronksiseeria.