Riismaa tegi Erkmaa koduklubi vastu punktirekordi ja viis Pistoia play-off’i

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia esiliiga tugevuselt kolmandas vahegrupis alistas Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket täna võõrsil 101:95 Hugo Erkmaa tööandja Trapani ja kindlustas võiduga pääsu play-off’i.

Pistoia võitis avapoolaja 55:49 ja juhtis kolmanda veerandi järel 74:70. Otsustava veerandi alguses jõudis Trapani kahe punkti kaugusele, kuid Pistoia vastas sellele 8:0 spurdiga ja hoidis turvalist edu lõpuni.

Algviisikusse kuulunud Riismaa viibis väljakul 31 minutit ning tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 25 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 7/12). Tegu on eestlase uue punktirekordiga Pistoia särgis. Tema eelmiseks punktirekordiks oli 3. märtsil San Severo vastu visatud 15 silma. Lisaks sai ta kirja neli lauapalli, kaks resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja neli isiklikku viga.

Riismaast rohkem viskas punkte vaid LaMarshall Corbett, kes kogus Trapani kasuks 27 silma ja andis ka 11 korvisöötu. Kohtumist pingilt alustanud Erkmaa mängis 19 minutit ja viskas selle ajaga neli punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/2). Negatiivse poole peale jäid kolm pallikaotust.

Trapani jätkab vaatamata kaotusele vahegrupis liidrikohal, olles saanud üheksast mängust seitse võitu. Pistoia on viie võidu ja nelja kaotusega kuue meeskonna konkurentsis kolmas. Mõlemad meeskonnad on kindlustanud juba ka pääsu play-off’i.