Järveläinen ja Grindavik tõmbasid põhiturniirile joone alla kaotusega

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Islandi kõrgliigas tõmmati põhiturniirile joon alla. Viimases reamängus enne play-offe sõitis Joonas Järveläineni leivaisa Grindavik külla Valurile ja võttis vastu kaotuse 76:91 (17:25, 24:19, 16:18, 19:29).

Tänu tihedale liigatabelile oli viimases mängus kaalul üsna palju. Võidu korral olnuks Grindavikil võimalust tõusta põhiturniiri neljandale kohale. Paraku ei andnud unine esimene veerandaeg ja väsinud viimane periood võitmiseks suuri võimalusi. Kaotus tähendas seda, et play-offidele minnakse vastu turniiritabeli kuuendalt realt.

Joonas Järveläinen viibis väljakul 21 minutit, mille jooksul viskas 11 silma (kahesed 3/4, kolmesed 1/6, vabavisked 2/3). Lisaks hankis eestlane kaks lauapalli ja tegi ühe korvisöödu. Grindaviki resultatiivseimaks kerkis 18 punkti visanud Amenhötep Kazembe-Abif. Olaffur Olafsson toetas 17 silmaga.

Valuri poolelt viskasid enim punkte Hjalmar Stefansson ja portugallane Miguel Cardoso, kes viskasid vastavalt 22 ja 21 punkti. Grindaviki jaoks algavad play-offid 15. mail, kui sõidetakse avamänguks külla põhiturniiri kolmandana lõpetanud Stjarnanile. Veerandfinaalseeriad peetakse kolme võiduni. Grindaviki (põhiturniiril 11 võitu ja 11 kaotust) ja Stjarnani (14-8) omavahelised kohtumised põhiturniiril olid väga tasavägised – ühe korra jäi peale Stjarnan viie silmaga, korra Grindavik nelja punktiga.