Grindavik viigistas Joonas Järveläineni vedamisel veerandfinaalseeria üks-ühele

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Islandi kõrgliigas kohtusid veerandfinaalseerias teistkordselt Stjarnan ja Joonas Järveläineni koduklubi Grindavik. Kui kolme võiduni peetava seeria avakohtumise võitis Stjarnan, siis kordusetenduses suutis oma paremuse maksma panna kodusaalis pallinud Grindavik. Suureskoorilise kohtumise võitis Grindavik skooriga 101:89 (29:24, 19:16, 22:20, 31:29).

Kodumeeskonna suurimaks võiduarhitektiks kerkis Joonas Järveläinen, kes viskas 23 väljakul viibitud minuti jooksul meeskonna parimana 23 punkti (kahesed 6/6, kolmesed 3/9, vabavisked 2/3). Lisaks noppis eestlane viis lauapalli ja jagas kaaslastele kaks korviga lõppenud söötu.

Joonas Järveläinenit toetasid enim Dagur Kar Jonsson 21 ja Olafur Olafsson 20 silmaga. Stjarnani poolel oli taaskord pidurdamatus hoos Egir Thor Steinarsson, kes ladus Grindaviki korvi 33 silma.

Seeria jätkub 22. mail, kui pall pannakse mängu taaskord Stjarnanis.