Joonas Järveläineni hea mäng Grindaviki kaotusest ei päästnud

-Joonas Järveläinen | Foto: Grindavik

Islandi kõrgliigas mängiti üle pika aja taas korvpalli. Eelmisest korrast, kui Joonas Järveläineni koduklubi Grindavik väljakule jooksus, on möödas täpselt üks kuu. Platsile naasmine kahjuks Grindavikile võidulisa ei toonud, sest kodusaalis jäädi napilt 91:94 (29:18, 20:24, 16:19, 26:33) alla Njardvikile.

Pikale koroonaviirusest tingitud mängupausile siirdus Grindavik suure kaotuse pealt, kui 22. märtsil jäädi alla liigaliidrile Keflavikile 82:115. Õnneks oli see kohtumine kuu jooksul meelest pühitud ning avaveerand kuulus kindlalt võõrustajatele. Mänguohjad püsisid kuni viimase veerandini Grindaviki käes, kuid Njardviki poolt visatud 33 silma 10 minuti jooksul olid võõrustajatele liiast ning 91:94 kaotus oli tõsiasi.

Grindaviki poolelt tegi taaskord silmapaistva esituse Joonas Järveläinen, kes viskas 29 väljakul veedetud minuti jooksul 21 punkti (kahesed 7/12, kolmesed 2/8, vabavisked 1/1). Lisaks noppis eestlane 8 lauapalli ja andis 6 resultatiivset söötu. Dagur Kar Jonsson kogus mängu lõpuks 22 silma.

Külaliste poolelt kerkis 26 punktiga üleplatsimeheks Maciek Stanislav Baginski. Selle kaotusega langes 8 võitu ja 9 kaotust kogunud Grindavik liigatabelis kaheksandale kohale. 26. aprillil sõidab Grindavik külla kolmandal positsioonil olevale Stjarnanile.