Veidemani klubi alistas Jurkatamme tiimi ja pääses play-off’i, Mitt tegi kaotusmängus oma parima esituse

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Itaalia esiliigas olid kolmapäeva õhtul vastamisi Rain Veidemani tööandja Mantova Stings ja Mikk Jurkatamme koduklubi Cento Benedetto XIV. Kohtumise võitis koduväljakul mänginud Mantova 78:67 (30:19, 13:11, 17:19, 18:18), tagades sellega ühtlasi koha Itaalia esiliiga play-off’is.

Mõlemad eestlased alustasid mängu algviisikus. Veideman viibis väljakul kauem kui keegi teine – 36 minutit – ning kogus selle ajaga kuus punkti (kahesed 1/4, kolmesed 0/1, vabavisked 4/4), neli lauapalli, kolm korvisöötu ja sama palju vaheltlõikeid. Lisaks tegi ta ka kolm isiklikku viga.

Jurkatamm sai mänguaega 25 minutit, mille jooksul viskas ta üheksa punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/4, vabavisked 4/4), hankis kaks lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Lisaks kogunes eestlase arvele üks pallikaotus ja neli isiklikku viga.

Mantova jätkab tugevuselt kolmandas vahegrupis teisel kohal, olles teeninud kuus võitu ja kolm kaotust. Kolme võidu kõrvale kuuenda kaotuse saanud Cento paikneb kuue meeskonna konkurentsis viiendal positsioonil. Kui Mantova kindlustas tänase võiduga pääsu play-off’i, siis Cento tänavu 16 parema hulka ei jõua.

Samal ajal oli võistlustules ka Arnold Miti koduklubi Chieti Basket 1974, kes kaotas võõrsil Verona Scaligera Basketile 49:84 (13:22, 14:23, 6:19, 16:20).

Pingilt mängu sekkunud Mitt tegi oma senise hooaja parima esituse, visates 15 minutiga seitse punkti (kahesed 1/3, vabavisked 5/6) ja võttes neli lauapalli. Negatiivse poole pealt läksid kirja üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Tugevuselt teises vahegrupis mängiv Chieti asub kuue meeskonna konkurentsis viimasel kohal, olles kogunud kaks võitu ja seitse kaotust. Samas on nad pääsu play-off’i juba kindlustanud.

Itaalia esiliiga viimane voor leiab aset pühapäeval, 16. mail.