Head ründemängu näidanud Kalev/Cramo ei suutnud teisel poolajal Lokomotiivi pidurdada

-BC Kalev/Cramo - Lokomotiv Kuban | Foto: Hendrik Osula

-BC Kalev/Cramo – Lokomotiv Kuban | Foto: Hendrik Osula

Pühapäeval kohtus BC Kalev/Cramo VTB Ühisliigas tabeli neljanda Krasnodari Lokomotiiv-Kubaniga. Play-offi koha eest võitlev Cramo võitis küll avapoolaja, ent ei suutnud Krasnodari ladusat ründemängu pidurdada ja kaotas 94:105 (26:29, 28:19, 20:33, 20:24).

Külalised said Kalevi Spordihallis enda mängu kiiremini jooksma ning juhtisid veerandaja keskel Mindaugas Kuzminskase korvist 14:9. Janari Jõesaare ja Tanel Kurbase kaugvisked tõid Cramo punkti kaugusele, ent avaveerandaeg lõppes Rauno Nurgeri vabaviske järel kalevlaste kaotusseisus 26:29.

Teisel mänguperioodil näitas Cramo meeskondlikku mängu, liigutades hästi palli ning peamiselt Maurice Kempi (10 punkti) ja Jõesaare (7 punkti) vedamisel võideti avapoolaeg 54:48. Cramo visketabavus väljakult oli koguni 68% sh kolmesed 66%, samas kui Kuban ei tabanud ühtegi kaugviset üheksast katsest. Kempi arvele oli kogunenud juba 15 punkti.

Kolmandat veerandaega alustas Nigel Williams-Goss seitsme järjestikuse punktiga ning Kuban kasvatas peagi eduseisu kahekohaliseks. Veerandajaga koguni 33 punkti visanud külaliste eduseis kahanes otsustava kümne minuti eel pärast Chavaughn Lewise korvi 74:81-ni.

Neljandal veerandajal püsis Cramo Devin Thomase korvi järel kuus minutit enne lõpuvilet veel löögiulatuses (83:88), kuid rünnakul hoogu läinud Krasnodari klubi vastas järgneva kolme minuti jooksul 10:2 spurdiga, mis otsustas ka kohtumise saatuse.

Cramo resultatiivseim oli Maurice Kemp 20 punktiga. Chavaughn Lewis lisas 14 punkti ja 7 korvisöötu. Janari Jõesaar tõi 12 punkti ja 6 lauapalli. Väljakult eksimatult (5/5) tabanud Rauno Nurger viskas 12 minutiga 11 punkti. Devin Thomas (8 lauapalli), Tanel Kurbas ja Marcus Keene (7 pallikaotust) tõid kõik 10 silma.

Mindaugas Kuzminskas vedas Kubani 20 punkti ja 6 lauapalliga. Teda toetaid jõudsalt Drew Gordon 19 punkti ja 7 lauapalliga ning Will Cummings 18 silmaga. Nigel Williams-Goss lisas 15 punkti ja 6 korvisöötu. Mantas Kalnietis jagas kaaslastele koguni 10 tulemuslikku söötu.

Kolm vooru enne põhihooaja lõppu kümnendal kohal paiknev Kalev/Cramo (6-15) jääb 8. kohast maha 2 võiduga ning kohtub järgmises mängus 17. aprillil kodus Moskva oblasti Himkiga.