VIDEO | Oral Robertsi teekond NCAA turniiril lõppes ülinapi kaotusega, Jürgensilt resultatiivne mäng

-Carlos Jürgens | Foto: AFP/Scanpix

Carlos Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles jäi USA üliõpilasliiga NCAA finaalturniiril pidama 16 parema hulgas. Kaheksandikfinaalis jäädi 70:72 alla Arkansas Razorbacksile.

Seejuures juhtis Oral Roberts teise poolaja alguses korraks ka 12 punktiga, 46:34. Arkansase võidukorvi viskas Davonte Davis 3,1 sekundit enne kohtumise lõppu. Oral Robertsil oli küll veel võimalus mäng enda kasuks kallutada, kuid Max Abmase lõpusireeniga teele saadetud kaugvise läks napilt mööda.

Algviisikusse kuulunud Jürgens sai mänguaega 35 minutit, mille jooksul viskas meeskonna paremuselt teise skooritegijana 13 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 1/4), hankis kuus lauapalli ja andis kaks resultatiivset söötu. Lisaks jäi tema arvele kaks pallikaotust ja neli isiklikku viga. Jürgens viskas oma 13-st punktist 11 avapoolajal, mille Oral Roberts võitis 35:28.

NCAA käimasoleva hooaja parim korvikütt Abmas kogus üleplatsimehena 25 punkti ja andis neli korvisöötu. Kaksikduubli teinud Kevin Obanor lisas 12 silma ja 11 lauapalli ning lätlane Francis Lacis tõi 11 punkti. Võitjate parim oli Jalen Tate 22 punkti ja kuue korvisööduga.

Associated Pressi ja USA Today jooksvates edetabelites hinnatakse Arkansast NCAA tugevuselt 10. meeskonnaks.

Lõppenud hooaeg oli Oral Robertsile meeskonna ajaloo paremuselt teine. Ülikooli parim tulemus NCAA turniiril pärineb 1974. aastast, kui jõuti veerandfinaali.

Kogu hooaja saldoks jäi Oral Robertsil 18 võitu ja 11 kaotust.