Võimsa tagasituleku teinud Kalev/Cramo pani võiduga Ühisliiga hooajale ilusa punkti

-Marcus Keene | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval kohtus BC Kalev/Cramo VTB Ühisliiga põhihooaja viimases kohtumises võõrsil Krasnojarski Jenisseiga. Avaveerandajal koguni 19-punktilisse kaotusseisu jäänud Cramo võitles end tugeva teise poolajaga mängu tagasi ning võitis 94:89 (14:30, 23:19, 27:22, 30:18).

Kodumeeskond asus kapteni Aleksandr Gudumaki 8 punkti toel 12:6 juhtima ning jätkas hea hooga, kui väljakuperemeeste 11:0 spurt viis Jenissei juba 17-punktilisse eduseisu. Kalevlased pidid üle elama ärava hetke, kui põrandal halvasti libastunud Marcus Keene pidi vigastuse tõttu pingile lonkama. Avaveerandajal koguni 77%-liselt väljakult tabanud Krasnojarski klubi mängumehed võtsid kümneminutilise mängu järel kaasa 30:14 eduseisu.

Teisel mänguperioodil suutis Cramo Rauno Nurgeri pealtpaneku järel vahe 10-punktiliseks kahandada, kuid kodumeeskond initsiatiivi käest ei andnud. Mängu naasnud Marcus Keene tõi kalevlaste leeri ründejõudu juurde, ent poolajaks püsis Jenissei kahekohaline eduseis (49:37). Cramo resultatiivseimad olid pingilt hästi sekkunud Nurger ja Tanel Kurbas, kumbki 8 silmaga.

Pikemalt pausilt tagasi tulles suutsid külalised tuua mängupilti muutuse, kui Cramo 19:4 spurdi lõpetas Marques Townes`i lähivise, mis viis kalevlased 56:53 juhtima. Seejärel lasti hoogu minna Ivan Viktorovil, kelle kolm kaugviset vedasid kodumeeskonna otsustavaks veerandajaks 7-punktilisse eduseisu.

Sarnaselt kolmanda mänguperioodiga, alustas Cramo võimsa spurdiga (17:3), mida kroonis Townes`i 9 punkti. Järgnenud haaravas punkti-punkti mängus sai määravaks Keene`i kaugvise 58 sekundit enne lõpuvilet, mis andis Cramole 5-punktilise edu. Lõpusekunditel vabaviskeid kindlalt tabanud kalevlased panid üheksanda võiduga hooajale ilusa punkti.

Teisel poolajal 21 punkti toonud Marcus Keene tõusis 28 silmaga üleplatsimeheks. Hooaja parima esituse pakkunud Marques Townes lisas 16 punkti. Pingilt sekkunud ja kolme pealtpanekuga hiilanud Rauno Nurger tõi hea tabavuse juures 14 punkti (visked 6/7). Chavaughn Lewise arvele jäi 11 silma ning kolm kaugviset tabanud Martin Dorbek viskas 9 punkti. Mängujuhiks kehastunud Devin Thomas tõi küll 3 punkti, ent lisas ka 8 lauapalli ning koguni 10 korvisöötu. Käe said valgeks ka Tanel Kurbas (8) ning Kregor Hermet (5).

Jenissei suurim korvikütt oli Tyus Battle 16 punktiga. Mihhail Kulagin lisas 14 silma ning Aleksandr Gudumak ja Dustin Hogue (11 lauapalli) kumbki 13 punkti.

Kalev/Cramo (9-15) tänane võit kindlustas meeskonnale hooaja lõpuks 10. koha, Avtodor ja Parma teenisid ühe võidu rohkem.