Kalev/Cramol jäi lõpuminutitel Zielona Gora vastu võit vormistamata

-Marcus Keene | Foto: Siim Semiskar

Reedel võõrustas BC Kalev/Cramo Ühisliigas tabeli keskmikku kuuluvat Zielova Gora meeskonda. Kolmanda veerandaja järel juhtinud Cramo ei leidnud otsustaval kümnel minutil rünnakul lahendusi ning kaotas 79:86 (20:21, 24:26, 28:19, 7:20).

Ilma Devin Thomase, Chavaughn Lewise ja Kregor Hermetita mänginud Cramo alustas kohtumist aktiivselt ning avaveerandaja võit jäi võtmata ainult tänu ekskalevlase Roberts Freimanise kolmesele 32 sekundit enne veerandaja lõppu.

Teisel mänguperioodil hoidis kodumeeskonna rünnakuid üleval Marcus Keene, kes kogus poolaja lõpuks 16 silma. Külaliste ohtlikeim punktimasin Iffe Lundberg (16 punkti) pakkus Keene`ile võrdväärset konkurentsi. Lisaks 5 korvisöötu andnud taanlasest tagamängija lähivise viis külalised pikemale pausile 47:44 eduseisus. Kalev/Cramo punktidest ligi pooled tulid kaugvisetest (8/18).

Pikemalt pausilt tuli parema energiaga tagasi Cramo meeskond ning viie kaugviske toel visati külalistele 28 punkti. Sealjuures mängis Martin Dorbek nelja veaga ning teise veerandaja lõpus Freimanise küünarnuki löögist lõuahaava saanud Sten Sokku peatreeneril enam kasutada ei olnud. Otsustavale kümnele minutile läks Cramo 6-punktilises eduseisus 72:66.

Neljandast veerandajast oli kulunud neli ja pool minutit, kui kalevlased said kirja esimesed punktid. Külalised olid selle ajaga visanud juba 13 vastuseta punkti ning saadud initsiatiivi enam käest ei antud. Seni hästi tabanud kaugvisked kalevlastel korvirõngast ei leidnud (4. veerandajal 0/9). Janari Jõesaare lähivise tõi Cramo 4 minutit enne lõppu ühe viske kaugusele (78:81), ent peale Maurice Kempi vabaviske punkti rohkem meeskonna kontosse ei laekunud.

Marcus Keene kogus üleplatsimehena 24 punkti ja 5 korvisöötu. Janari Jõesaar lisas 18 silma. Tanel Kurbas jõudis samuti kahekohalise punktisummani (10). Martin Dorbeku arvele jäi 8 silma ning 4 korvisöötu. Rauno Nurger noppis lauast 10 palli. Tavapärasest kahvatumaks jäid Maurice Kempi (5 punkti, 3 lauapalli) ning eelmise kohtumise kangelase Janis Kaufmanise (5 punkti, visked 1/9) sooritused.

Külaliste resultatiivseim oli Iffe Lundberg 21 punkti ja 8 korvisööduga. Roberts Freimanis toetas meeskonda 18 punkti ja 12 lauapalli väärt kaksikduubliga.

Kalev/Cramo (2-9) kohtub juba esmaspäeva, 01. veebruaril, kodus tabeli viimasel real paikneva Krasnojarski Jenisseiga (2-10).