fbpx
Close

Artur Arhangelski: valisin Kanada ülikooli, kuna USA-s segas üks reegel

-Artur Arhangelski | Foto: Siim Semiskar

-Artur Arhangelski | Foto: Siim Semiskar

Juba 2013. aastal Eestist BC Tarvas/Rakvere SK noortevõistkonnast Soome klubi Nilan Bisonsi noortesüsteemi siirdunud ning lõppenud hooaja Itaalias Serie C tasemel mänginud 21-aastane tagamängija Artur Arhangelski jätkab järgmisel hooajal karjääri Kanada ülikoolis Cape Breton University.

Märtsis sõnas Arhangelski Korvpall24.ee portaalile, et loodab uuel hooajal kombineerida korvpalli õppimisega üliõpilasliiga USA üliõpilasliigas NCAA. “Erinevad koolid on minuga ühendust võtnud, ka I divisjoni kolledžitest on tuntud huvi,” sõnas ta toona.

Miks valis ta USA kolledži asemel lõpuks aga Kanada? “USA koolidega ei tulnud asi välja, kuna NCAA reeglite järgi oleks ma pidanud aasta vahele jätma. Kuna ma lõpetasin gümnaasiumi 2016. aastal ja reegel ütleb, et pärast kooli lõpetamist võib enne ülikooli astumist teha vaid ühe vaheaasta,” sõnas Arhangelski Korvpall24.ee lehele.

“Laua olid erinevad variandid nii Euroopast kui ka USA-st, aga see reegel segas allakirjutamist. Kanadas sellist nõudmist pole ning Cape Breton University, mis on tugev nii korvpallis kui ka akadeemilise poole pealt, sobis täielikult. Sealt ka selline otsus,” lisas kaua kodumaalt eemal mänginud eestlane.

Ülikoolis on tema õpitava eriala nimetus “Business administration – supply chain management” ehk maakeeli logistika. Kanada kõrgeimat divisjoni peab Arhangelski ise võrdseks NCAA I divisjoni alumise poolega.

Meeskonna kohta on tal juba kogutud ka siseinfot: “Lõppenud hooajal oli neil kehv aasta, kuid nüüd tuli uus peatreener, kes võttis kohe ühendust ja pakkus kohta. Kanadas on reegel, et võib olla kolm rahvusvahelist mängijat ning ülikool sõlmis lepingu minu ja ühe hollandlasega.”

“Augusti alguses lähen kohale ja hakkab ettevalmistus. Minu roll saab tiimis loodetavasti olema suur, aga pean jällegi tõestama et väärin mänguaega ja treeneri usaldust. Loodan ise, et saan tähtsa rolli ja piisavalt mänguaega,” vaatas tagamees juba järgmisesse hooaega.

scroll to top