fbpx
Close

Soome kaudu Itaaliasse jõudnud Artur Arhangelski sihib USA suunas

-Artur Arhangelski | Foto: Siim Semiskar

-Artur Arhangelski | Foto: Siim Semiskar

Oli 2013. aasta lõpp, kui Virumaa Teataja kirjutas BC Tarvas/Rakvere SK noortevõistkonnas mänginud Artur Arhangelski siirdumisest Soome meistriliiga meeskonna Nilan Bisonsi noortesüsteemi. Pärast seda pole noormeest kodumaal klubikorvpalli mängimas nähtud ning külmast Soomest on praeguseks saanud tunduvalt soojem Itaalia ning sihid viivad 21-aastast noormeest edasi ookeani taha.

“Olen tõepoolest vist Eesti inimestele juba tundmatuks jäänud. Mängisin kolm aastat Soome kõrgliigaklubis ning polegi Eestis ühtegi hooaega mänginud. 2017 suvel võttis minuga ühendust kolm Itaalia Serie C meeskonna mänedžeri, kes tahtsid mind enda juurde mängima. Valisin Tigullio Sport Teami, mis asub Genova lähedal Santa Margheritas,” lausus Arhangelski portaalile Korvpall24.ee.

Mehe enda sõnul kannab liiga, kus ta mängib, nimetust Serie C ning on liigapüramiidi järgi tugevuselt neljas tase: “Kuna Serie B-s on vaid Itaalia kodakondsuse/litsentsiga mängijad, siis minu hinnangul on Serie C isegi tugevam kui Serie B. Minu klubi, Tigullio Sport Team, on üks noor ja vihane meeskond.”

“Tänavune hooaeg on olnud hea. Oli üks vigastus, mis mind vahepeal platsilt eemal hoidis, kuid üldiselt olen rahul. Mängud on individuaalses plaanis hästi välja tulnud ning üle nelja aasta on meeskond jõudnud põhihooajal välja viie parema hulka,” selgitas tagamees.

Ta lisas: “Hetkel on käimas nö kvalifikatsioonimängud, mille võitja pääseb üleriigilisele turniirile, kus selgub, kes tõuseb järgmisel aastal Serie B-sse. Eesmärk ongi kogu see üritus võita! Kindlasti tahan ka ise hästi mängida ja siin Itaalias endale nime teha.”

Uuel hooajal loodab Arhangelski kombineerida korvpalli õppimisega ülikoolis ning prioriteediks on ookeanitagune NCAA üliõpilasliiga.

“Erinevad koolid on minuga ühendust võtnud. I divisjoni kolledžitest on Fairfield University näidanud suurt huvi. Loodan, et see huvi jätkub ning varsti saan paberitele alla kirjutatud,” loodab tagamees.

Kuigi soov on pääseda kõrgeimale kolledžitasemele, siis ei mata ta maha ka teisi alternatiive: “Paar II divisjoni kooli on ka huvitatud, näiteks Minot State University ning University of Mary. Kuna minu positsioonile on palju ameeriklasi, siis on raske kooli leida, aga usun, et leian ning saan varsti ka kokkulepped tehtud. Ei välista muidugi ka Euroopa variante. Elame, näeme.”

scroll to top