fbpx
Close

Esiliigas keskmiselt 14 lauapalli hankiv 18-aastane tsenter hakkab mängima USA ülikooliliigas

-Anete Elisebeth Adler | Foto: Rhode Island Women's Basketball

Audentese Spordigümnaasiumi 18-aastane ja 199 cm pikkune noortekoondiste keskmängija Anete Elisabeth Adler siirdub uuest hooajast mängima ookeani taha USA üliõpilasliigasse NCAA Rhode Islandi kolledžisse.

Audentese Spordiklubist sirgunud Adler mängib tänavusel hooajal Eesti naiste esiliigas G4S Noorteliiga võistkonnas ning on seal viie kohtumisega kogunud keskmiselt 20,5 minutit, 10,6 punkti, 14 lauapalli (neist 6,8 ründelauast), 1,2 korvisöötu, 1,2 vaheltlõiget ja 3 blokki mängus.

Rhode Islandi ülikooli korvpallinaiskond mängib kodumatše 7657 pealtvaatajat mahutavas Ryan Centeris ning senise ajaloo jooksul on NCAA finaalturniirile jõutud vaid korra – 1996. aastal.

Naiskonna peatreeneriks on teist hooaega kunagine korvpallur Tammi Reiss, kes kaks hooaega mänginud ka naiste profiliigas WNBA. Huvitaval kombel pääses ta WNBA-sse alles viis aastat pärast ülikoolikorvpalli lõpetamist, olles vahepeal kolm aastat töötanud abitreenerina Virginia kolledžinaiskonna juures, kus ta varasemalt ise ka mänginud oli.

Rhode Islandi naiskonna tänavuse hooaja koosseis on väga rahvusvaheline, kui 14-st neiust koguni üheksa on väljastpoolt Ameerikat, neist kaheksa Euroopast. Kõige suurem, viis, on prantslannade osakaal ning lisaks on nimekirjas üks neiu Lätist, Portugalist, Iisraelist ja Kanadast.

scroll to top