fbpx
Close

INTERVJUU | KK Viimsi noor tagamees Ron Laanemaa on kõrgliigas kiirelt mõistnud kaitsemängu ja hea füüsise tähtsust

Avatar
-Ron Laanemaa | Foto: Siim Semiskar

KK Viimsi/Sportlandi meeskonnas on esile hakanud tõusma noor tagamängija Ron Laanemaa (17-aastane, 177 cm). Rain Veidemani puudumisel on Laanemaa karastuseks saanud väga väärtuslikke minuteid ning kõige enam on ta seni mänguaega teeninud just Paf Eesti-Läti liiga tippsatsi BC Kalev/Cramo vastu (18,5).

Ühtlasi pallib Laanemaa ka Saku II liigas, kus on selgelt üks meeskonna liidreid Jorgen Rikbergi kõrval, tuues keskmiselt 26 minutiga 13,5 silma, 4,3 lauapalli, 4,3 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget mängus. Paf Eesti-Läti korvpalliliigas on ta keskmine statistika 10 minutiga 2,4 punkti, 0,4 lauapalli ning 0,6 söötu.

Arenguruumi jagub loomulikult veel küllaga ning noormees rääkiski detsembri lõpus Korvpall24 portaalile, mida selleks teha tuleb, et tippseltskonnas rotatsioonis püsida ja endale järjest rohkem mänguminuteid välja võidelda.

Aitasid Viimsi Eesti-Läti liigasse. Kuidas siin tase võrreldes esiliigaga on?

Ikkagi tunduvalt, tunduvalt kõrgem. Iga asi on raske. Juba see mängu kiirus on teine. Täna (kohtumises BC Kalev/Cramo vastu – toim.) viskasin kaks kolmest mööda, kuigi trennis võin 10 või 15 viset ka järjest sisse panna. Kui kaitsta selliseid mängijaid nagu (JeQuan) Lewis ja pärast seda visata veel… see on ikka hirmus töö need visked ära panna. See on hoopis teine asi kui liigades, kus enne mänginud olen.

Loe täispikka artiklit SIIT!


Korvpall24 alustas koostööd Geenius Meediaga ning meie portaali uueks aadressiks on korvpall24.geenius.ee. Loe kolimisest täpsemalt SIIT.

scroll to top
Inline
Inline