Boston Celticsi rünnakulahendusega mängu lisaajale viinud Eesti U18 koondis kaotas trilleris Tšehhile

-Eesti noormeeste U18 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Tallinnas lõppes kolm päeva kestnud korvpalli Balti mere karikaturniir (BSBC), kus Eesti koondistel viimasel päeval kahjuks kõvale võitlusvaimule vaatamata ühtegi võitu teenida ei õnnestunud.

Noormeeste U18 vanuseklassi koondis pidi lisaajal vastu võtma 80:84 (17:22, 12:20, 18:14, 24:15, 9:13) kaotuse Tšehhi tiimilt ning jäi kodusel turniiril teisele kohale.

Eilses avamängus suurelt Läti alistanud eestlased olid avapoolajal justkui kergelt unised ning jäid vastastele igas elemendis alla. Teisel poolajal ning eriti viimase veerandi keskpaigas Eesti poisid ärkasid ning võimsa emotsiooniga jõuti normaalaja lõpuks tänu Kaarel Välbi viimaste sekundite kolmepunktiviskele viigini. Lisaajal olid tšehhid aga nelja punkti võrra paremad ning viisid sellega turniirivõidu endaga kaasa.

Peatreener Toomas Annuk sõnas Basket.ee portaalile, et normaalajal näidatud rünnakulahendus on üsna kuulus ning seda on kasutanud ka näiteks Boston Celtics. Sisuliselt tähendas see küljeaudist palli mängu pannes tugevat ristisöötu teisele äärele, kus viskaja lõikab sel hetkel nurka vabaks. “Kuusmaa söötis hästi, ole mees ja pane sisse! Välbi närvid on korras,” sõnas Annuk.

Lõpuks vaid kolmesekaare tagant skoori teinud (kaugvisked 5/10) Kaarel Välb viskas Eesti resultatiivseimana 15 punkti. Korvi all edukalt tegutsenud Aksel Brifk lisas 14 silma ja 9 lauapalli, Eke Rüütel tõi 11 punkti (sealjuures kolmesed 3/5) ning Rando Roos panustas 10 punktiga. Läti kohtumise üks edukamaid Karl Markus Poom oli hädas visketabavusega (väljakult 3/10), kuid sai lõpuks kirja 6 silma, 12 lauapalli (neist 5 ründelauast), 4 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget.

Tšehhi poolel hiilgas peamiselt Lukaš Olbort, kes tabas kolmeseid samuti 5/10 ning kogus lõpuks 28 punkti, 7 lauapalli, 4 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget. Adam Lukeši kontole kogunes 15 punkti, 5 lauapalli, 7 söötu ja 3 vahltlõiget ning Jan Polivka ja Jan Krenek lisasid kumki 13 silma.

Annuki sõnul alustasid hoolealused kohtumist uniselt: “Ei aidanud ussi ega püssirohi. Vaheajal rõhutasime, et 20 minutit tuleb veel mängida, meil peab olema reserve. Surve kandis vilja ja kolmepunktivisked hakkasid tabama. Õnnestumiste järel tuli korve ka hea emotsiooni pealt. Lisaajal oli juba õnne küsimus, kelle kasuks vaekauss kaldub.”

“Saime rotatsiooni toimima, iga mees suutis endast rohkem anda, mis oli positiivne. Esimesel poolajal oli meil probleeme üks-ühe vastu kaitses, ka abistav kaitse ei toiminud vajalikul määral. Teisel poolajal oli mõni rohkem, mõni vähem väsinud, aga ennastohverdavalt pingutasid kõik,” rääkis Annuk ja lisas: “Kõik pingutasid ja toetasid üksteist. Panen poistele igal juhul viie.”

Eraldi tõi Annuk välja 207 cm pikkuse Tartu Ülikooli noortesüsteemist sirgunud 207 cm pikkuse keskmängija, kes varasemaga võrreldes silmnähtavalt arengus edasi on läinud. “Akselit tuleb kiita, (ta on) taibukas ja tarmukas noormees. Ta oli vahepeal korvpallist eemal, aga tuli tagasi. Me suudaksime teda veel rohkem korvi all õigel momendil leida.”

-Eesti poiste U16 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Poiste U16 koondis võitles samuti lõpuni, kuid kaotas 60:73 (17:15, 13:26, 14:21, 16:11) Läti eakaaslastele. Turniiri võitis Soome koondis, Läti sai teise koha ning Eesti jäi kolmandaks.

Romel Savi kerkis 20 punktiga Eesti koondise resultatiivseimaks, tabades kolmeseid 4/6. Gregor Vendla lisas 12 silma ning Mikk Savi tõi 11 punkti ja 5 resultatiivset söötu. Läti edukaim oli 23 punkti ja 6 lauapalli kogunud Kristers Skrinda, Rudis Donis kogus kaksikduubli 15 punkti ja 14 lauapalli ning Everts Eglitis lisas 10 silma.

-Eesti neidude U18 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Neidude U18 koondis lõpetas koduse turniiri võitlusliku 69:76 (21:19, 20:22, 7:23, 21:12) kaotusega Läti eakaaslaste vastu ning teenis ühe võidu ja kahe kaotusega kolmanda koha. Võitis Soome I, teine oli Läti ja neljas Soome II.

Keandra Koorits viskas eestlannade poolel resultatiivseimana hea visketabavusega (väljakult 10/13 ja vabavisked 4/4) 24 punkti ja hankis ka 5 lauapalli. Marta Eleri Jaama arvele jäi21 silma ja 8 lauapalli ning seejuures tabas ta kolmepunktiviskeid lausa 5/7. Anna Maria Tamberg lisas 9 punkti ja 6 lauapalli.

Läti koondise edukaimana tõi Raina Tomasicka 20 punkti ja jagas 6 resultatiivset söötu, Katrina Ozola kogus 17 silma ja 11 lauapalli ning Enija Viksne sai kirja 10 silma ja 9 lauapalli.

-Eesti tüdrukute U16 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Tüdrukute U16 Eesti koondis jäi turniiril samuti kolmandaks, kui ühe võidu kõrvale teeniti viimasel päeval teine kaotus, jäädes 54:102 (12:29, 21:21, 6:26, 15:26) alla Lätile. Läti võitiski täiseduga turniiri, Soome I oli surnud ringiga teine, Eesti kolmas ja Soome II neljas.

Kätlin Kangur viskas Eesti poolel 14 punkti, Kayla Jade Frier lisas 12 silma ning Lisa Sirgi tõi 10 punkti ja 9 lauapalli. Võitjate kasuks viskas Luize Berzina 21 punkti ja jagas 6 söötu, Evelina Otto tõi 20 silma ja 17 lauapalli, Madara Šmite kogus 17 punkti, 7 söötu ja 6 vaheltlõiget ning Annija Brence arvele jäi 13 silma.

Fotogalerii BSBC kolmandast võistluspäevast on SIIN.