BSBC avapäeval teenisid Eesti neiud ühe võidu ja ühe kaotuse, noormehed said vastaseid skautida

-Keandra Koorits | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval Tallinnas alanud 17. Balti mere turniiri (BSBC) avapäeval olid võistlustules üksnes meie neidude U16 ja U18 koondised. Kui vanemad tüdrukud avasid turniiri võidukalt, siis nooremad tütarlapsed liikusid kolm veerandit samuti võidukursil, aga väsisid viimasel perioodil ja pidid vastu võtma kaotuse.

U18 neidude Eesti rahvuskoondis alistas tänu võidujanulisele tegutsemisele Soome teise võistkonna 65:61 (18:12, 14:16, 18:15, 15:18). Keandra Koorits kogus Eesti koondise parimana 23 punkti ja 9 lauapalli, Marta Eleri Jaama lisas 22 punkti ja 12 lauapalli. Mõlemad neiud mängisid üle 30 minuti, nende õlule jäi peamine ülesanne skoori teha.

Tagamängijatel tuli näha vaeva, et soomlannade kaitsesurvet ületada, suures osas tulid nad ülesandega toime. Tänu agarale tegutsemisele tegid eestlannad 21 vaheltlõiget, neljal korral said palli vastaselt kätte Anette-Laura Tõks ja Sille-Liis Mölder.

U18 neidude Eesti koondise peatreeneri Marko Parkoneni sõnul andsid võidu heaks panuse kõik väljakul käinud kümme hoolealust. “Võistkond võitles tublilt. Võideldes tekkis ka väsimus ja osades olukordades andsid tüdrukud järele. Tekkis lihtsaid vigu, näiteks pallikaotusi poolkiirete rünnakute lõpus. Me ei suuda veel hästi tempot kontrollida ja vaadata, mis samal ajal ümberringi toimub. Aga peamine – tüdrukud võitlesid! Loodetavasti on teisipäevases mängus võitlejaid rohkem,” sõnas Parkonen Basket.ee portaalile.

Eesti U16 tütarlaste koondis väsis viimasel veerandil ja pidi lõpuks tunnistama 63:76 (15:13, 17:18, 20:16, 11:29) kaotust Soome teisele võistkonnale.

Kayla Jade Frier kogus pingilt sekkudes 19 punkti, 7 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, Lisa Sirgi lisas 16 punkti ja 5 lauapalli ning Kätlin Kangur tegi ulmeliste numbritega mängu: 13 punkti, 7 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ja koguni 11 vaheltlõiget.

Eesti TU16 koondise peatreeneri Esko Tõnissoni sõnul võitlesid tüdrukud tublilt: “Saime oma võimalused rünnakul, mida me kahjuks ära lahendada ei suutnud.”

Eestlannad tegid vähem pallikaotusi ja rohkem vaheltlõikeid ning jäid lauavõitluses peale. Soomlannad kallutasid vaekausi enda kasuks tänu paremale visketabavuse protsendile – 50 % võõrustajate 33 % vastu.

Eesti noormeeste U16 ja U18 koondised alustavad turniiri teisipäeval, kui U18 mängib Audentese spordihoones algusega kell 15.15 Läti esindusega ja U16 koondis kohtub kell 17.30 Soomega.

Esmaspäevastes noormeeste matšides alistas Soome U16 koondis Läti eakaaslased 73:62 ning U18 klassis sai Tšehhi esindus 84:77 jagu Lätist.