fbpx
Close

Eesti tüdrukute U16 koondis sai jagu Soomest, U18 neiud kaotasid viimasel veerandil mängurütmi

-Eesti tüdrukute U16 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Tallinnas toimuval korvpalli Balti mere karikaturniiril (BSBC) teisel päeval oma avalöögi teinud noormeeste koondistest kirjutasime juba õhtuses uudises. Teist päeva käisid aga platsil ka tütarlaste esindused, kui Eesti U16 koondis teenis turniiri avavõidu Soome I naiskonna vastu ja Eesti U18 neiud pidid eilse võidu kõrvale kirjutama kaotuse, kui kaotati samuti Soome I tiimile.

Eesti tüdrukute U16 koondise võidunumbrid Soome I vastu olid 61:44 (20:15, 17:10, 13:14, 11:5).

Kätlin Kangur vedas naiskonda 19 punkti, 6 resultatiivse söödu ja koguni 8 vaheltlõikega, Lisa Sirgi kogus 15 silma, 9 lauapalli ja 4 vaheltlõiget ning Kayla Jade Frier sai kirja 14 punkti, 7 lauapalli ja 4 vaheltlõiget. Kanguril on nüüd kahe kohtumisega kirjas uskumatud 19 vaheltlõiget ehk neiu turniiri keskmine selles arvestuses on hetkel 9,5!

40 pallikaotust teinud, aga lauavõitluse 61-41 võitnud ja ründelauas 26-15 parem olnud soomlannade poolel keegi kahekohalise punktisummani ei jõudnud. Meie põhjanaabritel oli väga must päev kaugvisetel, kui 21-st sooritusest läbis rõnga vaid üks (4,8%).

“Kui esimesel päeval kadus tüdrukute tegutsemises mängu lõpus kindlus, siis seekord saime tänu kaitsesurvele edu ja vastased eksisid sageli visetel, mis suurendas ka enesekindlust. Rünnakul tuli luua teravust, vabaks jäädes visata ja korvi alt pall välja sööta, kui kaaslane oli paremal positsioonil,” rääkis koondise peatreener Esko Tõnisson Basket.ee portaalile.

“Võistkonna liidrite Kayla, Lisa ja Kätlini osa teame kõik, aga pean oluliseks ka teiste tüdrukute panust,” lisas Tõnisson täienduseks.

Enne viimast turniiripäeva on Lätil kirjas kaks võitu, Eesti ja Soome II on ühe võidu ja ühe kaotuse peal ning Soome I on kaotanud mõlemad matšid. Kolmapäeval mängivad soomlannad omavahel ja Eesti võtab vastu liidri Läti.


-Neidude U18 matš Eesti – Soome | Foto: Siim Semiskar

Eesti neidude U18 koondis pidi Soomlaste esimesele rivistusele vaatamata võidetud avapoolajale alla vanduma numbritega 54:71 (15:14, 19:17, 9:13, 11:27).

Marta Eleri Jaama viskas resultatiivseimana 14 punkti ja hankis lisaks ka 8 lauapalli, tema eesliinikolleeg Keandra Koorits tõi 10 silma ja 7 lauapalli, Kristel Rattasepp kogus 7 silma ning Anna Maria Tamberg lisas 6 punkti, 4 söötu ja koguni 5 vaheltlõiget.

Rootsi koondiste loobumise järel Tallinnasse tulles oma esinduse kaheks erinevaks tiimiks jaganud Soome koondise esimese rivistuse edukaimad olid Meri Kanerva ja Fiia Hellsten vastavalt 17 ja 15 punktiga, Hellsten hankis lisaks ka 11 lauapalli.

Kolmapäeval kohtub Eesti koondis Lätiga, kellel samuti kirjas võit Soome II ja kaotus Soome I vastu.

scroll to top