fbpx
Close

USA ülikoolide huviorbiidis olev Johannes Kirsipuu: aeglane mäng pole minu stiil

-Johannes Kirsipuu | Foto: Siim Semiskar

-Johannes Kirsipuu | Foto: Siim Semiskar

Jaanuari alguses Tallinnas peetud Läänemeremaade karikaturniiril korvpallis (BSBC) tegutses täisedu kolme võiduga esikoha teeninud Eesti U18 koondise mängujuhina terav Johannes Kirsipuu. USA keskkoolitasemel Scotland Campuse nimelist võistkonda esindav emotsionaalne tagamees on ookeani taga võtnud kindla sihi pääseda USA üliõpilasliiga kõrgemasse divisjoni.

2019. aasta lõpus elas 17-aastane Kirsipuu üle jalavigastuse, mis jättis ta kolmeks nädalaks platsi kõrvale. “Sellest 1,5 kuni 2 nädalat olin täitsa karkudel. Nii, et käia ei saanud. Aga praegu jalg enam tunda ei anna. Kõik hüpped, jooksud ja liikumine on vaikselt tagasi tulnud. Sellega mingeid probleeme pole,” kinnitas Kirsipuu Korvpall24.ee portaalile jaanuari alguses.

Ookeani taga on välkkiire tagamees suutnud ennast näidata heast küljest ning tema vastu on huvi tekkimas: “Mul on hästi läinud. Esimesel keskkoolimängul tegin 40-punktilise esituse ja sealt tuli kohe paari kolledži huvi. Treenerid otsustasid mind tõsta prep schooli satsi, kus on need, kes teevad ühe aasta veel, et kolledžisse saada. Praegu oleme hetkel Ameerikas vist neljandad. See oli minu jaoks suhteliselt suur samm,” selgitas Kirsipuu.

Noormees kinnitas intervjuus, et ta on kerkinud mängijateringi, kellest kolledžid huvi tunnevad, aga midagi täpsemalt ta sel teemal veel rääkida ei soovi. Muuhulgas ka Scotland Campuse tegemisi kajastav korvpalliajakirjanik Zach Smart kirjutas oma blogis, et noore eestlase vastu on huvi tundnud näiteks North Alabama, Lehigh ja Columbia.

Küsimuse peale, kas tema eesmärk on iga hinna eest pääseda USA üliõpilasliiga NCAA kõrgemasse divisjoni, vastas Kirsipuu kindlameelselt: “Muidugi! Siin ei ole mingit küsimust üldse. Kui, siis ikka I divisjon.”

Seejuures toob eelpool mainitud Smart oma tekstis välja, et Kirsipuu “mängib nagu ameeriklane” ning seda sai näha ka kodusel BSBC turniiril. Väga kiire ja terava mängumehena pakkus Kirsipuu koos meeskonnakaaslase Markus Ilveriga turniiril ka mitu ilusat hetke, millest ehk kõige võimsam oli Soome vastu tehtud alley-oop.

“No (Markus) Ilver on ka USA-st ja meil on selline “USA ühendus” omavahel. Aga jah, kiirust peab tagamängijal olema. Näide siit turniirilt: kui tulin natuke aeglasemalt palliga üle, võeti kohe pingile ära. See pole lihtsalt minu stiil. Eluaeg olen kiirelt mänginud ja nii tuleb välja. Võistkonnakaaslased ka pärast trenni rääkisid, et mind on ikka nii raske katta. Ma pidavat jõhkralt jooksma. See on üks minu trumpidest,” analüüsis Kirsipuu oma tugevusi.

Eesti U18 korvpallikoondis mängib eeloleval suvel 24. juulist 2. augustini EM-i B-divisjoni turniiril Rumeenias Oradeas ning Kirsipuu arvates on neil juba praegu tugev meeskond koos. “Materjali on kõvasti. Oi, kui meil veel tulevad (Joonas) Riismaa ja (Mait) Peterson ka… huh, siis on igas liinis mitu meest,” arvas koondise mängujuht.

BSBC turniiril hoidis koondise korvialust mängu üleval tänavusel hooajal G4S Noorteliiga tiimis meeste esiliigas suurepäraseid numbreid näitav Hugo Toom, keda kiitis eraldi ka Kirsipuu: “Praegu tegi Hugo korvi all töö ära, kuna meil on suhteliselt lühike koosseis. Hugo on lühem, aga ta on ülimalt tugev ja füüsiline. Saab asjadega hakkama. Kui veel Peterson ja Riismaa ka liituvad, siis on ikka kõva võistkond koos.”

Johannes Kirsipuu tegi BSBC turniiril kaasa kõik kolm kohtumist ning kogus keskmiselt 22,9 minutiga 9,3 punkti, 4,3 lauapalli, 4,3 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget.

scroll to top