fbpx
Close

Eesti 3×3 korvpallikoondised jõudsid Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile

Avatar
-Eesti 3×3 koondis | Foto: Ekraanitõmmis

Rahvusvahelise Korvpalliliidu (FIBA) otsusega pääsesid 25.-27. juunini Belgias toimuvatele FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile otsepääsmega 10 riiki. Kaks viimast pääsejat selguvad maikuus Rumeenias ja Iisraelis toimuvatelt kvalifikatsioonidel. Eesti pääses EM-finaalturniirile nii meeste kui naiste arvestuses.

Meestest said FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile otsepääsme Serbia (eelmise aasta võitja), Belgia (korraldaja) ning FIBA 3×3 reitingutabeli alusel Venemaa, Holland, Prantsusmaa, Rumeenia, Ukraina, Läti, Itaalia ja Eesti.

Naistest said otsepääsme Prantsusmaa (eelmise aasta võitja), Belgia (korraldaja) ning reitingutabeli alusel Venemaa, Holland, Rumeenia, Ukraina, Läti, Itaalia, Poola ja Eesti.

3×3 korvpalli rahvuskoondiste peatreeneri Siim Raudla sõnul lihtsustab otsepääse finaalturniirile ka võistkondade komplekteerimist. “Juuni lõpp on ideaalne aeg, mil saame ka saalikorvpallureid kasutada. Loodan koondistesse saada parimad mängijad. Naised, kes teenisid möödunud suvel Euroopa mängudel teise koha, on väga motiveeritud. Eesti esindamine EM-il võiks au asi olla igale sportlasele. Seda enam, et 3×3 korvpall on nüüd ka olümpiaala.”

Eesti seni parim tulemus FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistlustelt pärineb aastast 2014, kui Rumeenias toimunud turniirilt sai Eesti koondis koosseisus Martin Dorbek, Siim Raudla, Ardi Oja ja Renato Lindmets kokkuvõttes 8. koha.

scroll to top
Inline
Inline