fbpx
Close

INTERVJUU | Scottie Pippeni nimelisel väljakul hea debüüthooaja teinud Johannes Kirsipuu: suvel pikka pidu pole

-Johannes Kirsipuu | Foto: Central Arkansas Men's Basketball Facebook

Kui tavaliselt Eesti korvpallurid oma esimesel hooajal USA üliõpilasliigas NCAA eriti tihti põhirotatsiooni sisse ei saa, siis tagamängijal Johannes Kirsipuul läks teisiti. Kuigi 21-aastase ja 188 cm pikkuse Kirsipuu kodumeeskond Central Arkansas Bears jäi ASUN konverentsis eelviimaseks, siis eestlane sai oma debüütaastal 29 kohtumises väljakul olla keskmiselt 15 minutit ning kogus 5,1 punkti, 1,6 resultatiivset söötu ja 1,3 lauapalli.

Korvpall24 portaal uuris juba aastaid USA-s õppinud ja korvpalli mänginud Kirsipuu käest esimese ülikoolihooaja muljeid ning energiline ja terav mängumees oli väga positiivselt meelestatud. Oma põhirotatsiooni pääsemise põhjenduseks tõi Kirsipuu kõva töö ning kaaslastega võrreldes erineva mängustiili ning isiksuse.

Saime Kirsipuu käest muuhulgas ka teada, kuidas ta oma tiimi tulevikku hindab, millist tagasisidet ta oma hooaja kohta treeneritelt sai, milles ta enda hinnangul kõige rohkem arenes, mis teda NCAA juures kõige rohkem üllatas, kui au sees on kohapeal Central Arkansase ülikooli korvpalliajaloo kõige vägevam nimi Scottie Pippen, kuidas rootslastest tiimikaaslased teistele Eestit “tutvustasid” ja millega üks Conway linna vanem meesterahvas Kirsipuu ema naeru kihistama pani.

scroll to top