fbpx
Close

Eesti U18 koondis alistas liidrite juhtimisel Läti eakaaslased 25 punktiga, U16 tiim sai suure kaotuse

-Eesti U18 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Tallinnas peetaval korvpalli Balti mere karikaturniiril (BSBC) teenis oma esimeses kohtumises ilusa võidu Toomas Annuki juhendatav Eesti noormeeste U18 koondis, kui 87:62 (21:15, 27:15, 21:15, 18:17) alistati Juris Umbraško treenitav Läti U18 esindus.

Eesti meeskonna ründeraskus langes suuresti kolme mehe õlgadele, kui igapäevaselt Itaalias treeniv Karl Markus Poom kogus 19 punkti ja 10 lauapalli, samuti saapamaal toimetav Kaspar Kuusmaa lisas 18 silma ning tartlane Aksel Brifk tõi 18 punkti ja 10 lauapalli. Jarko Kõrvel ja Gregor Allik lisasid mõlemad 8 punkti.

Eestlaste ülekaal lauavõitluses oli 50-40 ning ründelauas 21-14. Läti koondis sunniti tegema ka 21 pallikaotust (enda 14 vastu), millest visati 27 silma.

Vahepeal suisa 30 punktiga kaotusseisu jäänud Läti parimana kogus Rudolfs Rudmiezis 19 punkti ja 5 lauapalli, Kristofers Karlsonsi arvele kanti 10 punkti.

Peatreener Toomas Annuki sõnul pani ta lühikesel ettevalmistusperioodil noormeestele südamele, et mäng algab mees-mehe kaitsest.

“Panime kaitsereeglid paika, aga kolmel-neljal päeval tehtud treeningutega veel kõike toimima ei saanud. Rünnakul pall liikus, punkte visati nii korvi alt kui ka tagant. Keegi ei soleerinud, saime korve tänu tiimitööle. Kes pani häid katteid, kes andis häid sööte, kes tegi skoori. Pealtvaatajad ei märka alati kõigi mängijate rolli, aga mäng käib ikka viis viie vastu. Punkte peab tulema igalt poolt väljakult,” sõnas Annuk Basket.ee portaalile.

Annuk tõstis esile võistkonna head õhkkonda ja energiat: “Meil on hea suhtumisega poisid, kõik saavad aru, miks oleme siia kokku tulnud. Rõhutasin, et pole geniaalseid treenereid ega geniaalseid taktikaid, vaid tulemus oleneb mängijatest, kes tahavad panustada meeskonna heaks. Absoluutselt kõik seda ka väljakul tegid. Siht on ju saada suvel koondisesse, pooleteraga ei saa midagi teha.”

“Lauavõitluse kontrollimine nii kaitses kui ka rünnakul on võtmetegur. Ütlesin mängueelsel koosolekul, kui oleme lauapallide hankimisel tublid, siis on suur võimalus mäng võita,” lausus Annuk.

Kolmapäeval kell 13.00 läheb Eesti koondis turniiri esikohamatšis vastamisi Tšehhiga.


Eesti U16 koondis alustas Soome eakaaslaste vastu küll hästi, kuid lõpuks tuli vastu võtta 55:78 (17:17, 15:24, 7:19, 16:18) kaotus.

Eesti koondise poolel viskas Gregor Vendla parimana 15 punkti, Romel Savi lisas 14 silma ja Ranno Tõnnus tõi 11 punkti. Soome resultatiivseim oli Elmeri Abbey 19 punkti, 7 lauapalli ja 5 vaheltlõikega, Olavi Suutela tõi 13 silma ja 6 lauapalli.

Oma teise kohtumise peab Eesti U16 koondis kolmapäeval kell 15.15 Läti vastu.

scroll to top