fbpx
Close

INTERVJUU | Kohaliku liiga komeet Jaron Martin: kasvasin üles skoorijana ja see on mul veres, aga nüüd meeldib mulle pigem sööta

Avatar
-Jaron Martin | Foto: Siim Solman/Avis Utilitas Rapla

Hooaja esimeses pooles mitme aasta jagu raskeid hetki läbi elama pidanud Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskond sai detsembris sisse päris korraliku hoo, kui viiest jõulukuu matšist võideti neli ning ainsaks kaotuseks oli tööõnnetus KK Viimsi/Sportlandi vastu, kus juhiti juba 17 punktiga, kuid võit mängiti šokeerival moel lõpuks ise maha.

Rapla tõusu üheks peaarhitektiks on olnud just detsembri alguses oma debüüdi teinud 26-aastane ja vaid 178 cm pikkune väle mängujuht Jaron Martin. Kuni kalendriaasta viimase kohtumiseni TalTechi vastu oli ameeriklane eelnevas neljas mängus suutnud uskumatul moel oma efektiivsustegurit järjest tõsta, kui oma debüütmatšis Pärnu Sadama vastu oli see tal 7, siis Tartu Ülikooliga kohtudes 28, BK Liepaja vastu 35 ja mängus KK Viimsiga juba suisa 43.

TalTechi mängus viskas Martin küll avapoolajal täiesti pidurdamatuks jäädes oma senise Eesti-Läti liiga rekordi 32 punkti, aga veidi madalamad numbrid teistes kategooriates andsid tagamehele efektiivsusteguriks “vaid” 31. Senise viie kohtumise keskmised näitajad on varem Mehhikos, Hispaania esiliigas ja tänavuse hooaja alguses Prantsusmaa esiliigas pallinud Martinil olnud koguni 31,8 minutit, 23 punkti, 3 lauapalli, 7,2 resultatiivset söötu ja efektiivsustegur 28,8.

Korvpall24 lihtsalt pidi pärast TalTechi mängu minema ilmselt koduse liiga hetke kõige kuumema mängija juurde ja paluma tal rääkida, mis mees ta selline on ja mida mõtleb.

Jaron, lõpetasite aasta hea võiduga, aga tolles mängus oli kaks väga eriilmelist poolaega – esimeses ei andnud te TalTechile võimalustki, kuid teisel poolajal vajusite kokku. Mis juhtus?

Esimesel poolajal näitasime varakult oma suhtumist. Olime kaitses väga agressiivsed ja füüsilised. Seda näitas ka esimene veerandaeg, mil nad viskasid vaid 13 punkti. Rünnakul me lihtsalt mängisime hästi, jagasime palli, viskasime visked ära ja läksime kaitsest hästi rünnakule üle. Teisele poolajale tulles olid nad enda mängu muutnud ning nad survestasid meid palju tugevamini. See mõjutas meid, aga lõpuks leidsime sellele vasturohtu – eriti neljandal veerandajal – ja lõpetasime tugevalt.

Loe täispikka artiklit SIIT!


Korvpall24 alustas koostööd Geenius Meediaga ning meie portaali uueks aadressiks on korvpall24.geenius.ee. Loe kolimisest täpsemalt SIIT.

scroll to top
Inline
Inline