fbpx
Close

INTERVJUU | Robert Lilleõis – ainus mees, kes on sel hooajal suutnud Ronalds Zakise rajalt maha võtta

-Robert Lilleõis | Foto: Siim Semiskar

Tänavu paljude jaoks üllatuslikult Paf Eesti-Läti korvpalliliigas kohe oma debüütaastal lõpuks vaid Riia VEF-ile alla jäänud ning hõbemedalitega lõpetanud KK Viimsi/Sportlandi tiimis on vähe mängijaid, kes jäänud alles eelmise hooaja esiliiga võidumeeskonnast. Üheks selliseks on mais juba 29-aastaseks saav Robert Lilleõis, kes on igas mõttes üks huvitav ja silmapaistev tüüp, kellel on tänavusel hooajal olnud Viimsis väga kindel ja vajalik roll, mistõttu Rain Veideman on keelanud tal mängudelt puududa.

Hiiumaalt päris Lilleõis on läbi aastate mänginud madalamates liigades ning veel kolm hooaega tagasi pallis ta Rae Koss/Hansaviimistluse eest Saku II liigas. Eelmised kaks hooaega esindas ta KK Viimsi esiliigasatsi ning mullu oli esiliiga võitnud tiimis keskmiselt 13 minuti, 4 punkti ja 4 lauapalli mees. Rõõmuga oma rolli n-ö trennikehana tunnistav Lilleõis sai Eesti-Läti liigas lõpuks väljakule viies kohtumises ning mängis kokku 28 minutit ja viskas 9 punkti.

Aga kõigist arvudest ja numbritest on väärtuslikum see, et Lilleõis on see mees, kelle ülesanne on kõigi tuju trennides ja mängudel üleval hoida. Ja sellega saab emotsionaalne kossumees suurepäraselt hakkama. Ka kossuväljakul pole mängumees võlgu jäänud, sest naljaga pooleks on tema olnud tänavusel hooajal ainus mees, kes nimeka lätlasest tsentri Ronalds Zakise suutnud mõneks ajaks täielikult rajalt maha võtta. Aga kõigest sellest ja paljust muust huvitavast teeme juttu alljärgnevas pikas intervjuus.

scroll to top