fbpx
Close

VIDEOD | 3×3 koondise kapten Jaan Puidet: tegime Riias arenguhüppe

-Ballzy/Tallinn | Foto: Reigo Kimmel

-Ballzy/Tallinn | Foto: Reigo Kimmel

FIBA 3×3 MM-iks valmistuv Eesti 3×3 koondis koosseisus Jaan Puidet, Maik Kalev Kotsar, Joonas Järvelainen ja Martin Dorbekut asendav Oliver Metsalu, mängis eelmisel nädalal Riias, kus neljapäevast reedeni osaleti koondiste 3×3 treeninglaagris ning pühapäeval mängiti Ghetto Basketi 10. hooaja avaüritusel, kus 32 kohaletulnud PRO tiimi seas saadi kokkuvõttes 5. koht.

Koondise kapteniks valitud Jaan Puideti hinnangul mängis pühapäeval hoopis teine võistkond kui neljapäeval esimestes ühismängudes. “Mängijate nimed olid küll samad, kuid oli näha, et juba paari päevaga saime väga mitmed kokkumängu asjad paika ning hakkasime seda mängu juba nautima”, hindas Puidet.

Ka 3×3 koondise peatreeneri Siim Raudla hinnangul õnnestus Riias toimunud 3×3 treeninglaager 100%. “Saime mängida tugevate ja kokkumänginud 3×3 tiimide vastu ning juba mõne päevaga mõned olulised kitsaskohad parandatud. Nii veider kui seda ka treenerina öelda ei ole, siis veerandfinaalis saadud 1-punktine kaotus, kus vastaste sekka võis lugeda ka kaks kohtunikku, oli meile pigem võit, kuna vähem kui 5 tunni jooksul peetud 6 mängu, oli täpselt piisav. Oleks küll poolfinaalis tahtnud 3×3 Euroopa meistrite vastu mängida, kuid seda mitte olukorras, kus meestest on kõik välja pigistatud ning vastased tänu kõrgemale ränkingule saanud parema asetuse ja vähem mänge”, arvas Raudla.

Nii kapten kui peatreener pidasid meeskonna suurimaks üllatajaks pühapäeval Joonas Järvelainenit, kes mitte ei ladunud korvid ainult kaugviskeid täis, vaid pani ka võistluse peaväljakul Venemaa 3×3 MMi koondise vastu peetud mängus korraliku pealtpaneku koos vastase veaga, kirjutab tanavakorvpall.ee.

Koondise kapten jäi ise tagasihoidlikuks oma kaugviske osas, millega 16-14 seisuga võideti peaväljakul toimunud alagrupi viimases mängus Venemaa 3×3 koondist: “Keegi meist pidi selle ära panema”, ütles Puidet.

Nii 3×3 peatreener kui võistkond olid kõik siiski nõus, et kuigi hea algus on tehtud, tuleb veel palju tööd ja kokkumängu harjutamist enne 3×3 MM-i teha. “MM-il saavad otsustavaks pisidetailid, nendega on meil veel korralikult tööd teha, lisaks pole koondisega liitunud ka homme Alexeala KMLi finaalturniiga algustav Martin Dorbek, kellel mängude videokokkuvõtteid vaadates hakkasid käed juba sügelema”, lisas Raudla.

Teistest Eesti võistkondadest, kes Riias osalesid sai Egert Halleri juhendamisel “Rent My Skills” võistkond kokkuvõttes 7. koha ning “Mulkide” võistkond, kus mängisid Renato Lindmets, Heigo Erm, Illimar Pilk ja Kristjan Evart, tulid kokkuvõttes 11. kohale. “Rent My Skills” alagrupis ei tulnud kohale Venemaa “You’re On” võistkond ning kohapeal loobus mängudest Ukraina koondis, kes avastas, et nende mängud on pandud asfaldile (Eesti 3×3 koondis mängis kõik mängud Sports Courtil). “Mulkidele” sai saatuslikuks 3×3 koondiste turniiril võidu saavutanud ning Ghetto Basketi 10. hooaja avaüritusel 3. koha saanud Venemaa U23 koondis, kellega kohtuti 1/16 finaalis.

Eesti 3×3 korvpall kutsub kõiki sel pühapäeval Viimsisse, kus Eesti 3×3 koondise vastu saavad oma oskuseid esmakordselt proovile panna nii “Rent My Skills”, “Mulgid” kui ka Riia võistluselt puudunud Amino.ee võistkond, kus mängivad tuntud 3×3 mängijad Kiur Akenpärg, Erik Luts, Janis Vahter ja Mario Paiste. Võistluste pealtvaatamine on kõigile tasuta, kuid saal mahutab vaid piiratud arvul huvilisi.

scroll to top