fbpx
Close

Tšehhist USA-sse siirdunud eestlased said kaks võitu ja ühe kaotuse, Loigu oli viimases mängus meeskonna parimaid

-Andre Loigu ja Karl Gustav Paloots | Foto: nwcmensbasketball

-Andre Loigu ja Karl Gustav Paloots | Foto: nwcmensbasketball

USA kolledžite liiga NJCAA kõrgeimas divisjonis mängivate Eesti korvpallurite Andre Loigu ja Karl Gustav Palootsi kodumeeskond Northwest pidas möödunud nädalal kolm kohtumist Utah osariigis Taylorsville´is toimunud miniturniiril, saades kirja kaks võitu ja ühe kaotuse.

Esimeses mängus mindi vastamisi Layton Christiani võistkonnaga, kes alistati 99:60 (42:25). Kohtumist pingilt alustanud Loigu mängis 16 minutit, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud (kahesed 0/1, kolmesed 0/2, vabavisked 0/1). 19-aastase mängumehe arvele kogunes neli lauapalli, viis resultatiivset söötu, kaks pallikaotust ja üks isiklik viga. Temast aasta vanem Paloots esimeses kohtumises mänguaega ei teeninud.

Seejärel kohtuti võõrustajate Salt Lake´i meeskonnaga, kes paiknes eelmisel nädalal NJCAA edetabelis seitsmendal kohal. Northwest kaotas kohtumise suurelt 53:99 (30:40). Mõlemad eestlased sekkusid mängu vahetusest. Loigu sai mänguaega 26 minutit, mille jooksul viskas ta kolm punkti (kahesed 1/6, kolmesed 0/1, vabavisked 1/1), võttis ühe lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi ühe vaheltlõike. Kahjuks patustas ta ka seitsme pallikaotuse ja ühe isikliku veaga. Paloots viskas 18 mänguminutiga neli punkti (kahesed 2/6), hankis kolm lauapalli ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea.

Turniir lõpetati kindla võiduga, kui Ignite Prepi meeskond alistati koguni 112:67 (49:34). Pingilt mängu sekkunud Loigu panustas võitu 16 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 2/4, vabavisked 2/2), olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt. Lisaks kogunes eestlase arvele viis lauapalli, meeskonna parimana kuus korvisöötu, kaks vaheltlõiget, neli pallikaotust ja kaks isiklikku viga. Paloots taaskord platsil ei käinud.

Viimastel hooaegadel Tšehhi korvpalliakadeemia Get Better Academy meeskonnas mänginud eestlased liitusid NJCAA esimeses divisjonis palliva Northwesti kolledžiga juba sügisel, kuid seni on peetud vaid mõni kontrollkohtumine.

Järgmisena osaleb Northwest 4.-6. veebruarini Idaho osariigis Twin Fallsis peetaval miniturniiril.

scroll to top