fbpx
Close

Eestlastele tuttav USA ülikool on vigastuspausilt naasvale Mark-Andreas Jaaksonile silma peale pannud

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

Detsembrikuisest hüppeliigese operatsioonist taastuv ligi kahemeetrine Rapla Avis Utilitase tagamängija Mark-Andreas Jaakson loodab meeskonda juba play-off’is aidata. 19-aastase mehe kindel siht on järgmiseks hooajaks siirduda ookeani taha, kus tema suurim kosilane on NCAA kõrgeimasse divisjoni kuuluv Southern Miss Golden Eagles, kus ootab Eesti noortekoondislastest ees juba Artur Konontšuk.

Mark-Andreas Jaaksoni taastumine 4. detsembri jalalõikusest läheb plaanipäraselt. „Arvatavasti kuskil viie nädala pärast hakkan tegema võistkonnaga kontaktseid trenne kaasa. Praegu teen ise igapäevaselt trenni, käin füsioterapeudi juures ja jõusaalis. Saalis ei saa hüppelt visata, rahulikult sörkimise pealt teen mõningaid asju,“ kommenteeris Jaakson Korvpall24.ee portaalile.

Kindlalt Eesti-Läti korvpalliliiga play-off’i kursil liikuva Rapla jaoks tähendab see, et nädala lõpus 20. sünnipäeva tähistav mängumees saab meeskonda ilmselt kohamängudel aidata. Enne vigastust tõi Jaakson Rapla eest üheksas kohtumises keskmiselt 14,8 minutiga 5,7 punkti, 1,7 lauapalli ja 1 korvisöödu mängus.

Väljaku kõrval istumine pole Jaaksonile sugugi meeltmööda. „See on ikka väga raske. Enne just rääkisime (Erik) Keedusega, et nii raske on vaadata, tahaks ikka platsil olla ja ise mängida. Nii pikalt olen juba vaadanud ka,“ sõnas suures mängunäljas 198-sentimeetrine tagamees, kes pole mitme uue tiimikaaslasega veel isegi koos trenni saanud teha.

Tulevikuplaanidest rääkides kinnitab Jaakson, et jätkuvalt on tema kindel siht pääseda USA üliõpilasliigasse mängima. „Tegelikult käisin just paar nädalat tagasi visiidil samas koolis, kus Artur Konontšuk õpib (Southern Miss Golden Eagles – toim.). Nendega olen olnud tihedas kontaktis ja eks siis näis, kas saab sinna minna või ei saa. Mulje jäi hea, kõik oli väga positiivne, mulle väga meeldis ja arvan, et võiks sinna minna, kui oleks võimalus,“ avaldas noor mängumees oma potentsiaalse kosilase.

Küsimuse peale, kumb kummast rohkem huvitatud on, vastas  Jaakson: „Tegelikult mõlemad tahavad. Nendepoolne huvi on väga-väga suur. Lihtsalt ongi vaja jalg korda saada nüüd, põhimõtteliselt selle taga ongi. See (vigastus) tuleb korralikult välja ravida.“

Ka teiste ülikoolide huviorbiidis Jaakson hoiab silma peal Artur Konontšuki esitustel Southern Miss Golden Eaglesi eest: „Tal on hästi läinud küll see hooaeg. Tal tuli trauma vahele, enne seda mängis väga hästi. Aga nüüd on ta jälle tuure kogumas ja läheb juba jälle paremini tal.“

See, kas juba Tšehhi korvpalliakadeemias Get Better Academy’s koos mänginud Jaaksonist ja Konontšukist saavad tiimikaaslased ka Southern Miss Golden Eaglesis, peaks selguma eeldatavalt umbes aprillis.

scroll to top