Vormi koguv Kirill Koršunov viskas hooaja suurima punktisaagi

-Kirill Koršunov | Foto: Siim Semiskar

Möödunud nädalavahetus Itaalia madalamates liigades (Serie B ja C) eestlaste koduklubidele edukaks ei osutunud. Kaotuse osaliseks said nii Soresina (Serie B), kui ka Montale ja Livorno (mõlemad Serie C).

Alagrupi lõpus paiknev Soresina (4-16) kaotas koduväljakul lahtises mängus Piadenale (8-12) 88:109 (36:26, 19:30, 17:30, 16:23). Avaveerandajal koguni 36 punkti visanud väljakuperemeeste hoog rauges iga järgneva veerandajaga ning poolajaks jäädi juba punktiga kaotusseisu. Kolmanda veerandaja keskpaigas 17:7 spurtinud külalised läksid enne viimast mänguperioodi otsustavalt eest ning võitsid teise poolaja kindlalt 20 punktiga. Protokolli vaid 4 korvisöötu kirja saanud Piadena viskas suurepäraselt nii lähedalt (61%), kui ka kaugelt (11/19 ehk 58%) ning Soresinat ei aidanud ka 36 teenitud vabaviset (28/36).

Algviisikus alustanud Arnold Mitt jõudis 17 minutiga kahekohalise punktisummani, kui viskas 10 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 0/1, vabavisked 4/6), hankis 3 lauapalli, pani ühe kulbi ning sai kirja ühe isikliku vea. Soresinat ei suutnud kaotusest päästa ka Davide Toffali, kes tõi üleplatsimehena 31 punkti. Seitse kaugviset tabanud Thomas Tinsley tõi Piadena parimana 25 silma.

Soresina (4-17) jätkab 21 vooru järel koos Varesega B-alagrupi viimasel real.

Aste madalamal kohtus Livorno (3-13) kodus Arezzo Basketiga (9-8) ning pidi tagasihoidliku viimase veerandaja tõttu vastu võtma 59:74 (17:12, 14:20, 19:22, 9:20) kaotuse. Võrdset heitlust jagus ligi 35 minutit, ent kohtumise lõpuminutitel suutsid külalised mängu enda kasuks otsustada. Neljandal veerandajal vaid 9 punkti visanud Livorno oli raskustes ka vabavisete tabamisega (10/19 ehk 53%).

Livorno resultatiivseimaks kerkinud Kirill Koršunov tõi 33 mänguminutiga hooaja kõrgeimad 15 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 2/4, vabavisked 1/2) ning 6 lauapalli. Pikaajalise vigastuse järel vormi koguv mängumees sai kirja ka ühe korvisöödu, kaks pallikaotust ning sama arvu isiklikke vigu. Gregor Kuuba kogus ligi 34 minutiga (hooaja kõrgeim) 7 punkti (kahesed 3/9, vabavisked 1/2), 4 lauapalli (3 ründest), ühe vaheltlõike, pallikaotuse ning isikliku vea. Viis kaugviset realiseerinud bulgaarlasest ääremängija Boyan Tenev viskas Arezzo parimana 23 punkti ja hankis 10 lauapalli.

Montale (7-10) suutis võõrsil Agliana (11-5) vastu mängus püsida kolmanda veerandaja keskpaigani ning kaotas kohtumise kindlalt 53:71 (17:14, 12:20, 9:18, 15:19). Avaveerandaja võitnud külalised kaotasid kaks järgmist tulemusega 21:38, millest piisas kodumeeskonnale, et kohtumine turvaliselt võidusadamasse tüürida. Mõlemad meeskonnad olid hädas kaugvisete tabamisega (Montale 4/21 vs Agliana 6/34). Emotsionaalseks kujunenud kohtumises määrati Montale meeskonnale 180€ suurune trahv, milles oma osa mängisid ka Joonas Riismaa arutelud kohtunikega.

Joonas Riismaa viskas 34 minutiga enda kohta tagasihoidlikud 13 punkti (kahesed 5/11, kolmesed 1/8), noppis lisaks 8 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi 5 pallikaotust ning 4 isiklikku viga. Montale resultatiivseim oli Angelo Del Chiaro 17 punkti ja 9 lauapalliga. Emanuele Rossi sai Agliana ridades kirja 27 punkti ning 11 lauapalli väärt kaksikduubli.

Montale asub 7 võiduga 11. positsioonil, Livorno on 3 võiduga eelviimane ehk 14.