fbpx
Close

20-aastane noortekoondislane siirdub uueks hooajaks USA-sse!

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Get Better Academy Facebook

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Get Better Academy Facebook

Uuel hooajal saab Eesti korvpall uue mängumehe USA üliõpilasliigasse NCAA, kui Mark-Andreas Jaakson asub mängima Southern Mississippi meeskonda, kus tänavusel hooajal mängis teine meie noortekoondislane Artur Konontšuk.

20-aastane ja 198 cm pikkune tagamees vihjas Korvpall24.ee portaalile juba veebruari keskel, et Southern Mississippi kolledž on temast huvitatud. “Tegelikult käisin just paar nädalat tagasi visiidil samas koolis, kus Artur Konontšuk õpib (Southern Miss Golden Eagles – toim.). Nendega olen olnud tihedas kontaktis ja eks siis näis, kas saab sinna minna või ei saa. Mulje jäi hea, kõik oli väga positiivne, mulle väga meeldis ja arvan, et võiks sinna minna, kui oleks võimalus,” avaldas noor mängumees toona.

Küsimuse peale, kumb kummast rohkem huvitatud on, vastas Jaakson siis: “Tegelikult mõlemad tahavad. Nendepoolne huvi on väga-väga suur. Lihtsalt ongi vaja jalg korda saada nüüd, põhimõtteliselt selle taga ongi. See (vigastus) tuleb korralikult välja ravida.”

Tänavu Rapla Avis Utilitase meeskonnas pallinud Jaaksoni hooaja rikkus ära vigastus, mille tõttu sai ta platsil olla kõigest üheksas mängus, kogudes keskmiselt 14,8 minutit, 5,7 punkti ja 1,7 lauapalli. Just, kui noormees oli väljakule naasmas, pani koroonaviirus kogu ühiskonna seisma.

Jaaksoni kokkuleppe Southern Missiga avaldas Tšehhi korvpalliakadeemia Get Better Academy, kus Jaakson enne tänavust hooaega korvpallitarkust omandas.

scroll to top