fbpx
Close

Esiliiga “hõbeda” KK Viimsi hooaeg: kes lõhkus saunas kulbi, kes ei tea kossust midagi ja kellest tuleb edukas ärimees?

-KK Viimsi/Noto | Foto: Martti Vaidla

-KK Viimsi/Noto | Foto: Martti Vaidla

Korvpalliklubi Viimsi/Estover esindusvõistkond KK Viimsi/Noto lõpetas äkilise ja erakorralise lõpu saanud Saku I Liiga hooaja teisel kohal, tehes sellega meeskonna senini parima tulemuse.

Teatavasti lõpetati 2019/2020 korvpallihooaeg seoses Covid-19 viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud eriolukorraga enne viimaste voorude ja kohamängude toimumist. Seni peetud 19 mängudevooruga kogus KK Viimsi/Noto 14 võitu ja paiknes selle tulemusega jooksvas turniiritabelis 2. kohal, ehk lõpetas hooaja tinglikult hõbemedalitega.

Peatreener Valdo Lips pidas meeskonna seni parimat hooaega mõistagi kordaläinuks: “Kuigi kohamängud jäid sellel hooajal kahjuks pidamata võib kahtluseta öelda, et tegime meeskonna parima hooaja. Vaatamata sellele, et põhiturniirist jäi mängimata kolm mängu, olime juba selle ajaga kogunud rohkem võite kui kunagi varem esiliigas.”

“Samuti rõõmustab, et mitu vanemat mängijat tegid minu hinnangul samuti karjääri parima hooaja. Kui millegi üle nuriseda, siis jäi nooremate panus sellel hooajal väiksemaks, kui lootsin. Siin on üheks põhjuseks treeningkoormus, mis nooremate mängijate puhul oli hooaja sees planeeritult kõrge, et tippvorm saavutada hooaja lõpus,” analüüsis Lips klubi pressiteate vahendusel.

Viimsi meeskond jäi koduses Karulaugu spordihoones oma fänniarmee ees esiliigas alistamatuks, kuid võõrsilt võetud kaotused ei lubanud lõpuks esikohta rünnata. Treener Martin Toomas: “Välismängudel oli mitmel korral draamat ning võib öelda, et veidi parema õnne korral oli reaalne võimalus lõpetada hooaeg tabeli tipus. Kahju, et aasta pidi sellisel viisil enneaegselt lõppema ning hooaja lõpu emotsioonid jäid saamata.”

Kapten Kristjan Evart tõi sisse vaate platsi pealt: “Sel aastal, arvestades meie meeskonna komplekteeritust, polnud mul kahtlust, et võime esiliigas võidu peale mängida. Seega tulemus tabelis minu jaoks üllatus ei ole. Muidugi on kahju, et hooaeg lõpuni ei kestnud, aga arusaadavalt pole see hetkel meie elu suurim probleem. Kodumängudele annan nii korralduse, hea tulemuse ning muidugi ka toredate fännide pärast hindeks “5”. Meenub muidugi kehvemaid esitusi võõrsilt ning osade mängijate pikad vigastused, mis meeskonna tulemust mõjutasid. Kokkuvõttes hooajale hinne “4”.”

Viimsi tagamängija Kaarel Traumann iseloomustas hooaja lõpetuseks kõiki meeskonnakaaslasi:

Robert Lilleõis – Viimsi kõige pikemad käed. Haaki vist ei tabanud terve hooaeg, aga pigem talle meeldibki kolme punkti korraga saada. Selgelt kõige moekam mees võistkonnas ja sõidab punase Ferrariga.

Gaspar Bibikov – Tõenäoliselt kõige töökam mees satsis. Töö kandis see hooaeg selgelt vilja ka. Välja arvatud vabaviskejoonelt. Üle 50% kolmesed on ikkagi ulmeline. Armastab sauna ja jäävanni, samuti meeldib põrgatada.

Arles-Egert Lelle – Kui pall talle jõuab, siis ta tavaliselt söödab jalaga kuskile Lihula poole. Kaitses väga ebamugav mees. Viset tavaliselt trenni kaasa ei võtnud.

Hugo Kivilo – Teeb oma töö alati ausalt ära. Ei tee lollusi ja paneb kotti, kui koht olemas. Kindlasti tuleb edukas ärimees, kellelt ootaks suurt panust Eesti korvpalli toetamisel.

Egert Vene – Viimase kahe aastaga vägeva arengu teinud. Tahab alati paremini ja küsib nõuandeid. Väga positiivne üllatus. Kahjuks korvpallist ei tea mitte midagi.

Kristjan Evart – Vorm on ajutine aga klass on igavene. Tuleb ja paneb rahulikult 20 punkti kõigile, kes vastu tulevad. Ei taha teada, mis saab kui ta pingutama ka veel hakkab. Omandas ka 30-aastaselt uusi oskusi korvpalliväljakul – vea teenimine kolmepunktiviskel. Kapten suure K-ga.

Gregor Rikberg – Vaikne mees, ta tuleb lihtsalt käima tõmmata, siis hakkab pilpaid lendama. Kindlasti kõige suurem sotsiaalmeedia spetsialist. Grexi puhul kehtib vanasõna, et parim kaitse on kaitse.

Andreas Märtson – Andu elab teisel korrusel. Talle meeldib väljakul hasartmänge mängida ja rahvast käima tõmmata. Sujuvalt saanud paljude Viimsi korvpallurihakatiste lemmikuks mängijaks. Peale mängupäeva oli alati kell 10 hommikul juba saalis. Võtke õppust noored!

Kevin Sünd – Viskaja sõna otseses mõttes. Ei karda kedagi ja proovib kõigile ära panna. Igati vajalik mees võistkonnas, saab kasutada erinevatel positsioonidel. Natuke peaks ehk rohkem vitamiine sööma. Näeb tulevikku ja kasutab seda ennustades ära.

Ralf Kompus – Võimlemise maailmameister. Töökus ja tahe on suurepärased, saaks nüüd natuke kavalust kah juurde. Ükskord sai jalale kõvasti külma. Ei tea, kas Ralf on kellelegi kunagi halvasti öelnud.

Mihkel Allorg – Miku on ideaalne võistkonnakaaslane. Alati oli teada, kus ta palli tahab saada. Algul tundus, et tähtsatel hetkedel saab teda usaldada, aga siis kui hakkasid otsustavad mängud saabuma, sõitis lihtsalt minema. Edu ja jõudu sulle sinna kaugele!

Sander Kõiva – Super tiimivend. Ei karda külma ega kuuma. Vahepeal, kui vorm kehv oli, võttis pressiesindaja kohustused enda kanda. Just sai asjad ilusti käima, et vastaste elu hooaja lõpus kibedaks teha, aga hooaeg sai läbi. Vedas neil seekord.

Jorgen Rikberg – Jorgenist on kahju, oleks kindlasti kõva hooaja teinud, kui poleks vigastust. Nüüd tuleb sellest tugevamana välja tulla. Positiivne, et oli üldiselt ikkagi treeningutel kohal ja tegeles oma asjadega. Aga samas tänud mänguminutite eest.

Aleks Aasma – Aleks on nii kõva tiimimees, et otsustas Jorgenile rasketel hetkedel toeks olla. Alati positiivse olekuga rõõmus mees, kes ei lasknud tujul langeda. Viimsi rahvas kindlasti ootab oma lemmiku comebacki.

Mihkel Orasmäe – Bad boy Miku. Mees tuli, nägi ja lõhkus kohe saunas kulbi ära ning siis valas otse ämbrist kerisele. Esindusmeeskonna hooaeg lõppes küll kiiresti, aga usun, et järgmine hooaeg näeme juba täiesti teistsugust Mihklit. Ükskord ta rääkis meile pika loo. Aga ei mäleta millest.

scroll to top