fbpx
Close

Fenerbahce võitles aktiivselt vastu, kuid Euroliiga hääletas napilt Vene klubidega mängud tabelist välja

-Istanbuli Fenerbahce | Foto: METLAS/BETAPHOTO/SIPA/Scanpix

Teisipäeval selgus, et Euroliiga A-litsentsi omavad klubid, sealhulgas Ukraina vastu sõda alustanud agressorriigi armeed esindav Moskva CSKA, hääletasid napi enamusega selle poolt, et kolm Venemaa klubi (lisaks CSKA-le ka Peterburi Zeniit ja Kaasani Unics) tänavuse hooaja liigatabelist kustutada ning kõik nendega peetud kohtumised annulleerida.

Põhiliseks vaidluskohaks oli aga see, kuidas uus tabel tuleks kokku panna, kuna olukorrad tiimide vahel pole üks-üheselt võrreldavad. Mõnel meeskonnal on venelastega kohtumised peetud ja võidud tabelis, aga mõnedel jäävad need matšid nüüd lihtsalt ära. See tekitab aga teatava ebavõrdse olukorra.

Türgi klubil Istanbuli Fenerbahcel oli Venemaa tiimidega tabelis skoor 3-0 ning on selge, et nende jaoks tähendab kolmest võidust ilma jäämine valusat lööki. Kolmapäeval tuli välja, et nad nägid palju vaeva, et müüa teistele klubidele maha ettepanek, kuidas nad tabelis nii suurt tagasilööki ei saaks. Täpsest ettepaneku sisust Korvpall24 portaal lõpuks aru ei saanud, aga see hõlmas tõenäoliselt kõigi seniste mängude tabelisse jätmist ja tabeliseisu arvestamist võiduprotsendi abil. Nende tuline rivaal Istanbuli Anadolu Efes oli näiteks vastupidisel seisukohal, mis lõpuks ka läbi läks.

scroll to top