fbpx
Close

Sander Raieste maagiline õhtu Euroliigas: mängu MVP Baldwin ja Ataman jagasid kiitust

-Sander Raieste ja Baskonia korvpallimeeskond | Foto: @Baskonia

Teisipäeva õhtul said Eesti korvpallisõbrad kindlasti väga meeldiva emotsiooni osaliseks, kui Sander Raieste aitas oma senise Euroliiga karjääri kõige parema esitusega Baskonia meeskonna kodusaalis 87:74 võidule valitseva meistri Anadolu Efesi vastu. 22-aastase ja 204 cm pikkuse eestlase esitus pakkus suurt rõõmu teiste seas ka mängu parimaks valitud meeskonnakaaslasele Wade Baldwinile ning jäi silma isegi vastaste (kuri)kuulsale peatreenerile Ergin Atamanile.

Avapoolaja Türgi klubi vastu seitsme punktiga kaotanud (36:43) Baskonia suutis teisel poolajal oma kaitset oluliselt parandada, kui vastaselt võeti ära lihtsad kolmepunktivisked ning tehti üleüldiselt viskele jõudmine keerulisemaks. Esimesel ja kolmandal veerandil kokku 24 sekundit platsil viibinud Raieste jäeti peatreener Neven Spahija poolt väljakule kogu viimaseks veerandiks, kuna lisaks enda tavapärasele trumbile ehk kaitsemängule läks Eesti noormees kuumaks ka kolmesekaare tagant.

Kolmeseid 3/3 tabanud Raieste kontole kanti lõpuks 11 punkti ja 2 lauapalli ning eestlase efektiivsustegur oli 12. Tänavusel hooajal on Raieste nüüd seitsmes kohtumises Euroliigas kokku mänginud veidi üle 42 minuti, visanud 15 punkti ja hankinud 7 lauapalli. Keskmisteks teisendatuna on see 6 minutit, 2,1 silma ja 1 lauapall mängus.

scroll to top