fbpx
Close

Kotsari ja Raieste Baskonia läheb Euroliiga teises voorus legendaarse treeneri satsi vastu favoriidina

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Baskonia Twitter

Korvpalli Euroliigas pöörduvad eestlaste pilgud sel nädalal ca 250 000 inimesega Vitoria-Gasteizi linnakese peale, kui sealne Euroliiga klubi Baskonia võõrustab legendaarset treenerit Željko Obradovici ja tema meeskonda Belgradi Partizani.

Eelmisel hooajal Eurocupis mänginud Partizan tõi kahe hooaja vahel meeskonda tugevdama väga kogenud ja kõrgetasemelised mängijad, et olla Euroliigas paremini konkurentsis. Barcelonast tuli kunagine kõrge NBA drafti valik, austraallane Dante Exum, Tel-Avivi Maccabist toodi ameeriklasest ääremängija James Nunnally, Ateena Panathinaikosest kreeklasest äär Ioannis Papapetrou ning AS Monacost naasis endisesse koduklubisse serblasest tagamees Danilo Andjušic.

Kui sinna lisame juba varasemalt tiimis olnud endised Euroliiga mehed Zach LeDay ja Kevin Punteri, noore Serbia tulevikumehe Tristan Vukcevici ning prantslasest tsentri Mathias Lessort’i, siis põhituumik on Partizanil piisavalt nimekas ja kogenud, et ka Euroliigas hakkama saada.

Meie koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia alustas Kotsari kogu liiga vooru MVP tiitlit väärt olnud soorituse toel võiduga, kui 81:71 alistati Valencia. Partizani hooaja algus oli kesine, kui Berliini Albal lasti visata kolmekohaline punktisumma ning võõrsil kaotati 84:100. Exum viskas parimana 22 punkti, Andjusic lisas 14 ning Punter ja LeDay mõlemad 13.

Kuigi Baskoniale ekspertide poolt Euroliiga põhiturniiril kohta esikaheksas ehk play-off’is ei ennustata, siis Optibeti koefitsiendimeistrite arvates on Hispaania klubil väga hea võimalus alustada hooaega kahe võiduga, kuna Partizani vastu hinnatakse neid favoriidiks.

Nende ridade kirjutamise momendil on Optibeti spordiennustuse keskkonnas kodumeeskonna Baskonia võidukoefitsiendiks märgitud 1,58 ning Belgradi Partizanil 2,40. Tõsi teistes reedestes kohtumistes on ülejäänud kodumeeskonnad oma vastaste suhtes Optibeti arvates veel suuremad favoriidid. Vooru kõige tasavägisemaks paariks ennustatakse aga AS Monacot ja Istanbuli Anadolu Efesit, kes hakkavad madistama neljapäeva õhtul.

Koefitsiendid: Optibet

scroll to top