fbpx
Close

Baskonia reedese Euroliiga mängu vastaste põhitegijad on Kotsari ja Raieste “kliendid”

-Joan Penarroya, Maik-Kalev Kotsar ja Rokas Giedraitis | Foto: EPA/Scanpix

Eesti koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste jaoks jätkub korvpalli Euroliiga sel nädalal reedese võõrsilmänguga prantslaste Lyon-Villeurbanne’i Asveliga. Kui Baskonia (3-1) sai oma selle hooaja esimese eurokaotuse alles eelmises voorus, siis Asveli (1-3) saldo on Hispaania klubiga võrreldes täpselt vastupidine.

Villeurbanne’i Asveli edendamise on oma südameasjaks võtnud endine prantslaste NBA äss Tony Parker, kes on klubi üks omanikke ja ka president. Omanikeringis on ka praegugi veel NBA-s toimetav Nicolas Batum ning peatreeneriks Tony Parkeri paar aastat noorem vend T.J. Parker.

Asveli meeskonna koosseisu lahti lüües leiame sealt mitu väga esmaklassilist mängijat, kui oma karjääri loojangul on seda tiimi vedamas pikaaegne Euroliiga staar Nando De Colo. 35-aastase tagamehe keskmised näitajad on seniste kohtumistega Euroliigas olnud 24 minutit, 14,8 punkti, 3 lauapalli ja 3,8 resultatiivset söötu.

Väga võimsaid numbreid on näidanud ka 221 cm pikkune tsenter Youssoupha Fall, kelle kontole on kogunenud keskmiselt 22,5 minutiga 12,3 punkti ja 9,3 lauapalli. Kui De Colo takistamisel kaitses võiks Baskonia poolel üheks peatreener Joan Penarroya relvaks olla ka Sander Raieste, siis aastatel 2019-21 muuseas Baskonias toimetanud Senegali ja Prantsusmaa passiga Fall on kindlasti Maik-Kalev Kotsari üheks “põhikliendiks”.

Kotsar peab ennast valmis seadma ka pikaaegse NBA ja Euroliiga kogemusega 31-aastase keskmängija/suure ääre Joffrey Lauvergne’i takistamiseks. Nimekamatest meestest kannavad Asveli särki veel ka 34-aastane ameeriklane David Lighty, Belgia koondise terav tagamees Retin Obasohan ning Prantsusmaa koondisega arvukalt tiitlivõistluste medaleid võitnud 36-aastane veteran Charles Kahudi.

Kuna Asvel pole ka Prantsusmaa liigas seni eriti veenev olnud (saldoks on 3-3), siis Optibeti koefitsiendimeistrid usuvad, et mängu eel on mõlemal poolel sisuliselt võrdsed võimalused platsilt võidukalt lahkuda. Nende ridade kirjutamise hetkel on kodumeeskonna võidukoefitsiendiks 1,91 ning Baskonial 1,90. Ehk siis Asveli trumbiks võiks selles vastasseisus olla koduväljakueelis, aga Baskonial seni paremini kulgev mäng.

Koefitsiendid: Optibet

scroll to top