fbpx
Close

INTERVJUU | Tomaš Pavelka – Eesti-Läti liiga oma Dikembe Mutombo!

-Tomaš Pavelka | Foto: Diana Jesin/Tartu Ülikool Maks&Moorits Facebook

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga väljakute korvialust tsooni on hooaja alguse esimestes mängudes valitsenud 22-aastane ja 218 cm pikkune slovakk Tomaš Pavelka, kes esimesest kuuest liigamängust on saanud enda nimele neli kaksikduublit ja jäänud kahel korral sellest punkti-paari kaugusele. Lisaks vägevale statistikale on Tartu Ülikool Maks & Moorits tema juhtimisel tabelisse saanud juba neli võitu.

Korvpall24 portaal rääkis Dikembe Mutombo mõõtudega “kopamasinaga” pärast tartlaste kindlat võitu Viimsi/Sportlandi üle, pärast mida olid Pavelka keskmised näitajad kohalikus liigas 25,5 minutit, 16,3 punkti, 13 lauapalli (neist 7,0 ründelauast), 2 resultatiivset söötu ja 3,7 blokki. Nii lauapallide kui ka blokkide arvestuses oli ta tol hetkel kindel liider. Nüüd kolm kohtumist hiljem on Pavelka numbrid endiselt samas kandis (25,5 minutit, 12,8 punkit, 12,5 lauapalli (neist 6,2 ründelauast) ja 2,8 blokki.) ning lauapallide hankimises ja kulpide panemises talle siin liigas võrdväärset konkurenti seni veel esile kerkinud pole.

Kuna varsti pole Eesti-Läti liigas ühtegi mängijat, kes poleks Pavelkalt kulpi saanud, siis otsustasime hiiglase käest uurida, kust ta tuleb, kuidas ta ise oma mängu ja oskusi iseloomustab, mis seisus tema hinnangul Slovakkia korvpall on ning kes on tema iidolid kõige teravamas tipus.

scroll to top