fbpx
Close

Baskoniat ootab topeltvooru nädalal päevase vahega ees kaks väga eriilmelist väljakutset

-Baskonia korvpallimeeskond | Foto: Baskonia Twitter

Maik-Kalev Kotsarit ootab sel nädalal ees elu esimene Euroliiga topeltvooru nädal, kui tema ja Sander Raieste kodumeeskond Baskonia võõrustab esmalt kolmapäeval serblaste Belgradi Crvena Zvezdat ja reedel kreeklaste Pireuse Olympiakost.

Baskonia on alustanud Euroliigat kahe võiduga, kui avavooru kõige väärtuslikumaks mängijaks tõusnud Kotsari 21 punkti, 9 lauapalli ja 4 resultatiivse söödu toel alistati esmalt hispaanlaste Valencia. Teises kohtumises saadi jagu Belgradi Partizanist, kuid Kotsari roll jäi oluliselt väiksemaks – 4 punkti, üks lauapall ja üks sööt.

Kolmapäevase vastase Crvena Zvezda näol on tegemist klubiga, kellel saab tõenäoliselt olema põhiliseks eesmärgiks tänavuses Euroliigas viimast kohta vältida. Kuigi tiimis on mitmeid nimekaid mehi, nagu näiteks Miroslav Raduljica, John Holland või Stefan Markovic, siis mitmete meeste parim enne on praeguseks juba läbi.

Nooremast kaadrist tasub kindlasti esile tuua Serbia uue generatsiooni staari Filip Petruševi nimi, kes Aadria liigas on alanud hooajal olnud küll oma tiimi resultatiivseim, aga Euroliigas on kahe kohtumisega kogunud vaid 11 silma. Crvena Zvezda punktiliider on senistes Euroliiga matšides olnud Ben Bentil, kes varasematel hooaegadel Ateena Panathinaikoses või Milanos pole just liiga veenev olnud.

Ka Optibeti spordiennustuse koefitsiendimeistrid usuvad, et Baskonial ei tohiks kolmapäeval koduplatsil Crvena Zvezdaga probleeme tekkida. Hispaania klubi võidukoefitsiendiks on Optibetis neil hetkedel 1,44 ning Serbia tiimi võidule õigesti panustamise korral saaks raha tagasi 2,9-kordselt.

Kui liigume aga reedese mängu juurde, siis on jutud hoopis teised. Nimelt tuleb Hispaania tuurile Euroliigat kahe võiduga alustanud Kreeka hiid Pireuse Olympiakos.

Esimestes voorudes Barcelona ja Kaunase Žalgirise vastu võidud kätte saanud Olympiakose edukaim korvikütt ja ka parim lauavõitleja oli mõlemas kohtumises läbimurdehooaja lävel olev Sasha Vezenkov. Täitsa võimalik, et senise kahe kohtumisega keskmiselt 21,5 punkti ja 10,5 lauapalli kirja saanud Vezenkov on pärast tänavust hooaega Euroopas täielikult A-kategooria superstaaride nimekirjas, kuhu ta eelmise hooajaga juba jala justkui ukse vahele mängis.

Ülejäänud Olypiakose meeskonnast leiame nii kogemust kui kvaliteeti igale positsioonile ning tiimis on ka kõvasti sügavust, mistõttu ei tohiks tihe graafik ja topeltmängude nädalad Olympiakost liiga palju kohutada. Kreeka tiimis on koos Vezenkoviga 11 mängijat vanuses 27-32, kes kõik sel tasemel varasemalt suuremat või väiksemat rolli täitnud ja Euroliigas platsile astudes verest välja ei löö.

Jääb vaid loota, et kolmapäeval esmalt Madridis sealse Realiga mängiv Olympiakos tuleb Hispaania pealinnast ära halva tujuga ning see kandub edasi ka Baskoniaga mängu. Optibeti koefitsiendimeistrid seda varianti aga väga ei usu ning Olympiakose võidukoefitsiendiks võõral väljakul on pandud 1,6 ning Baskonia võidu õigesti äraarvamine tooks panustatu tagasi 2,34-kordselt.

Koefitsiendid: Optibet

scroll to top