fbpx
Close

Rain Veideman: kontakte välisklubidega oli veel, aga Mantova tegi esimesena konkreetse pakkumise

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval tuli uudis, et Eesti koondise 27-aastane ja 192 cm pikkune tagamängija Rain Veideman lahkub Rapla Avis Utilitase meeskonnast ning naaseb Itaalia tugevuselt teise liigasse ehk Serie A2 tasemele. Kui aastatel 2017-18 esindas eestlane seal Udine meeskonda, siis nüüd liitub ta Mantova Pompea tiimiga.

“Eile õhtul helistati ja tehti pakkumine. Olen Itaalia liigadel ikka silma peal hoidnud, kuid klubi kohta suurt midagi ei oska öelda, aga eks saab näha,” sõnas Veideman Korvpall24.ee portaalile antud telefoniusutluses.

Serie A2 liigas idaregioonis hetkel kolme võidu ja seitsme kaotusega 16 meeskonna hulgas oleval Mantoval on esialgsel vaatlusel nimekirjas küll kaks ameeriklast ning sellega välismängijate kvoot täis, kuid Veidemani sõnul sai tagamängija vigastada ning temale palgatigi asendaja.

Tõenäoliselt käib jutt ameeriklasest Andrew Warrenist, kes Eurobasket.com portaalis üles antud mängujuhina. Senise kümne mänguga kogus 31-aastane tagamees keskmiselt 12,6 punkti, 3 lauapalli ja 2,9 resultatiivset söötu.

Tänavust hooaega alustas Veideman Raplas, kus andis kohalikule OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigale värvi juurde. Kümne mänguga tõi Veideman keskmiselt 17,7 punkti, 4,6 lauapalli, 4 korvisöötu ja 1,7 vaheltlõiget. Ainsaks kahetsuseks jääb tagamehele see, et neli võitu ja seitse kaotust kirja saanud Rapla tabeliseis on loodetust nigelam.

“Raplas oli kõik tip-top. Tabeliseisu vaadates oleks võinud muidugi paremini minna. Klubist lahkudes mingid tunded ikka on, aga elu on selline,” sõnas Veideman ning lisas, et kuigi välisklubidega oli tal vahepealsel ajal kontakte veelgi, siis konkreetseks läksid jutud üksnes Mantovaga.

Serie A2 liigas on täpselt 2/3 põhihooajast veel mängimata ning Veidemani sõnul on Itaalia tiimiga tehtud leping hooaja lõpuni: “Ma hoidsin pidevalt silmad ja kõrvad lahti, kui kuskilt mõni pakkumine tuleb, siis saaks kohe minna.”

Mantoval on Veidemani endise koduklubi Udinega juba korra tänavu mängitud (Udine võitis koduplatsil 88:74 – toim.), kuid 20. jaanuaril peaks ka eestlane saama võimaluse oma vana tiimi vastu väljakule astuda. “Kahjuks Udines nad juba mängisid ära, kuid koduväljakul on veel võimalus nende vastu mängida küll,” sõnas Veideman küsimuse peale, kas eelmise koduklubiga, kus eelmise hooaja lõpp kujunes tema jaoks keeruliseks, annab ka mingil moel lisamotivatsiooni.

Itaaliasse sõidab eestlasest tagamängija kas juba täna või homme ehk niipea, kui talle klubi poolt lennupiletid saadetakse.

scroll to top