fbpx
Close

Eelviimased hankis USA-st lisajõudu: kui saab jalgadest kiirust juurde, on väga hea mängumees

-Oskar Tamla | Foto: Siim Semiskar

-Oskar Taimla | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas lõpetas meeskond Eelviimased (4-1) detsembri esimesel päeval seni II divisjonis vaid võite tunnistanud Audentese (4-1) ideaalse seeria. Eelviimastele tuli võit numbritega 72:59 ning tiimi eestvedaja Oskar Taimla sõnul tõi edu plaanist kinnipidamine ning üks koljatimöötu täiendus lombi tagant.

“Mängisime distsiplineeritult ja treeneri käskudest peeti kinni. Meil oli küll pool võistkonda puudu ning võit oli minu jaoks väga ilus üllatus. Muidu me oleme mänginud kiiret mängu, aga Audentese noorte vastu võtsime tempo alla. Teiseks üritasime neilt ära võta meeskondliku mängu ja korvi alla läbimurded, et nad viskaksid rohkem põrgatuse pealt individuaalseid kaheseid. Seda nad tegid ka,” selgitas Taimla vahetult pärast matši Korvpall24.ee portaalile.

Kuna Audentese tiim oli seniste mängude põhjal kerkinud paljude arvates üheks II divisjoni peafavoriidiks, siis selle võiduga andis Eelviimased omakorda konkurentidele tormihoiatuse. Ise jäid nad aga tagasihoidlikuks.

“Iga koht üle eelviimase on meie jaoks hea,” naljatas Eelviimaste eestvedaja ning lisas siis kraadi võrra tõsisemalt: “Mingiks favoriidiks me siin veel ei kerki. Roster on meil küll lai, aga kunagi ei tea, kuidas mehed kohale jõuavad. Me võtame ühe mängu korraga.”

-Kristian Kalle | Foto: Siim Semiskar

Nagu sissejuhatuses sai mainitud, siis lisas Eelviimased enda koosseisu korvpallisõpradele varasemast ajast ehk tuttava mehe Kristian Kalle, kes naasis USA-st kodukamarale ning tõmbas korvpalliketsid jalga. Oma debüütmängus Tallinna Rahvaliigas kogus ta 5 punkti, tabades ka ühe kaugviske.

“Meil tuli üks 2.08 mees juurde ja see aitas lauas kõvasti. Ta oli Ameerikas ja üritas ärimeheks hakata, kuid sai aru, et peab korvpalli juurde tagasi tulema,” muigas Taimla, kui jutt läks hooajal 2012/13 ka Eesti meistriliigas mõned mängud kirja saanud Kallele.

“Ameerikas ma ei saanud lepingut…” hõikas Kalle vahele ning Taimla võttis sõnajärje talt kiirelt tagasi: “Jah, Ameerikas ta lepingut ei saanud ning tegelikult ta juba eelmisel aastal käis meil abiks. Kui saab jalgadest veidi kiirust juurde, siis on väga hea mängumees.”


Optibet Tallinna Rahvaliiga järgmised mängud peetakse Sõle spordikeskuses juba sel pühapäeval ehk 9. detsembril algusega kell 12.00. Kogu II divisjoni kalendriga saab tutvuda SIIN.

scroll to top