VIDEO | Eesti U16 koondis kaotas Lätile ja kukkus A-divisjonist välja

-Eesti U16 korvpallikoondis | Foto: fiba.basketball

Eesti kuni 16-aastaste poiste koondis kaotas Itaalias Udines toimuval A-divisjoni Euroopa meistrivõistluse turniiril Lätile 62:71 (12:17, 10:17, 11:20, 29:17) ning langeb järgmiseks aastaks B-divisjoni.

Eestlased olid mängu alguses pidevalt ühe või kahe korvi võrra maas ja avaveerandi lõpuks oldi taga 12:17. Teise veerandi alguses jõuti Ken-Martti Reinarti lähiviskest veel korraks viigini (17:17), kuid avapoolaja lõpus ei saanud Eesti viie ja poole minuti jooksul ühtegi korvi ning pikale pausile mindi 12-punktilises kaotusseisus (22:34).

Mäng jätkus lätlaste dikteerimisel ka pärast vaheaega ja kolmanda veerandi lõpuks oli vahe kärisenud juba 21-punktiliseks (33:54). Eesti suutis viimase veerandi küll võita, kuid ohtlikult lähedale lõunanaabritele enam ei jõutud.

Eesti parim skooritegija oli Kaspar Kuusmaa, kes viskas 17 punkti ja andis 4 resultatiivset söötu. Ken-Martti Reinart tõi 12 silma ning Kristofer Kajari ja Kaspar Sepp said mõlemad kirja 8 punkti. Nii Reinart kui ka Sepp võtsid lisaks 8 lauapalli. Läti resultatiivseim oli 17 punkti visanud Kristaps Arbidans, kes võttis lisaks ka 7 lauapalli.

Eestile sai saatuslikuks kehvem visketabavus – kahesed 17/32 ja kolmesed 6/30 (Lätil 17/29 ja 8/25). Lauavõitluses jäi Eesti peale 44:30 ja pallikaotusi tehti 21 Läti 18 vastu.

Rauno Pehka juhendatav Eesti koondis peab oma viimase kohtumise Euroopa meistrivõistluste turniiril homme, kui kell 12.00 minnakse 15. koha mängus vastamisi Bosnia ja Hertsegoviinaga. Mõlemad võistkonnad langevad B-divisjoni.