fbpx
Close

INTERVJUU | Uueks hooajaks USA-sse siirduv Kaspar Sepp hoidis tahtejõu ja mängutarkusega U20 koondise mängu koos

-Kaspar Sepp | Foto: fiba.basketball

Juuli teises pooles Gruusias U20 vanuseklassi B-divisjoni EM-turniirilt pronksmedali võitnud Eesti koondist iseloomustas nii kindlate liidrite esiletõusmine kui ka väga hästi oma ülesandeid täitnud rollimängijate olemasolu. Selles teises ehk rollimängijate paadis oli tüürimeheks alamõõdulise tsentrina endast suuremate ja tugevamate vastu mütanud tartlane Kaspar Sepp.

Kuues kohtumises keskmiselt 20,2 minutit väljakul viibinud ning selle ajaga väga hea visketabavusega 4,3 punkti, 3 lauapalli ja 1,8 resultatiivset söötu kogunud 19-aastase ja 199 cm pikkuse Sepa numbrid on lihtsalt peale vaadates üsna tagasihoidlikud, aga tema kasutegur ulatus palju kaugemale kui need must-valgel kirjas olevad arvud. Sepp oli eriti just kaitses selleks meheks, kelle ülesandeks oli hea kohavaliku ja mängulugemisega vastaste pikki rajalt maha võtta ning lisaks ka kõiki teisi auke lappida. Rünnakul käis pall tihti küll läbi tema, aga viskeid võttis Sepp tõesti vaid siis, kui ta täiesti vabaks jäeti.

Korvpall24 portaal rääkis Sepaga pikemalt Tallinna lennujaamas, kui meie U20 koondis pärast tõsiseid reisivintsutusi lõpuks kodumaale astus. Võtsime temaga medaliga lõppenud turniiri ja U20 suve kokku ning vaatasime ka tulevikku. Nimelt on Sepp üks kolmest U20 koondislasest, kes saab tänavu välja teenitud A-divisjoni taset kaaslastest aasta nooremana järgmisel hooajal ise ka nautima minna. Enne ootab aga viimased paar hooaega juba Tartu Ülikool Maks & Mooritsas kõrgliigataset maitsta saanud noormeest siirdumine ookeani taha, et hakata vaikselt upitama ennast USA kolledžite huviorbiiti.

scroll to top