fbpx
Close

INTERVJUU | Johannes Kirsipuu: näitasime, et Eesti poisid oskavad ka natuke kossu mängida

-Johannes Kirsipuu | Foto: Siim Semiskar

Eesti U20 korvpallikoondise emotsionaalne ja kiire tagamees Johannes Kirsipuu seisab oma karjääris murrangulisel hetkel, kui uuel hooajal alustab 20-aastane eestlane esimest aastat ookeani taga USA ülikooliliigas NCAA. Central Arkansase kolledžitiimis mängima hakkav 188 cm pikkune mängujuht saab meeskonna juurde minna väga hea emotsiooni pealt, kui Tbilisis toimunud B-divisjoni EM-turniiril aitas ta meie U20 koondisel võita pronksmedali.

Korvpall24 rääkis Kirsipuuga juuli viimasel päeval Kohilas toimunud 3×3 korvpalliturniiril, kus tagamees tuli lihtsalt mängimist nautima. Pikk intervjuu kujunes oluliselt mitmekülgsemaks, kui esialgu arvata võis. Loomulikult uurisime erinevate nurkade alt U20 koondise soorituse kohta ning saime teada nii mõndagi põnevat, mida teleekraani vahendusel mängudele kaasa elades oli keeruline või lausa võimatu märgata. Näiteks seda, milline oli Alar Varrak treenerina.

Omajagu aega panime ka Kirsipuu uuele hooajale USA-s, kui noormees on valmis selleks, et esimesel ülikooliaastal ei pruugi väga palju mängida saada. Aga kõva töömehena on pikalt USA-s mänginud eestlane valmis vajadusel ka kella viiest hommikul ärkama ja esimesed visked korvi suunas läkitama. Küsisime Kirsipuult ka, kas Ameerikas tehakse siis trenni rohkem või on seal mingid muud imenipid, miks peaaegu kõigile liha luudele juurde pakitakse.

scroll to top