fbpx
Close

INTERVJUU | Henri Drell maksimumist NBA suveliigas, markeriga joonistatud tätokast ning miljonitest ja müntidest

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise ääremängija Henri Drelli karjäär on kulgenud tõusude ja mõõnadega ning eelmisel hooajal astus Drell Eesti korvpallurite jaoks üsna tavatu sammu ning läks mängima NBA tütarliigasse ehk G Liigasse. 22-aastane ja 206 cm pikkune Drell pole kunagi teinud saladust oma unistusest astuda kunagi väljakule NBA klubi särgis ning nüüd sai ta seda hõngu Chicago Bullsi tütarklubis Windy City Bulls ka üsna ligidalt tunnetada.

Varem Saksamaa tugevuselt teises liigas, mõned kohtumised Saksamaa kõrgliigas ja kolm hooaega Itaalia kõrgliigaklubis Pesaros mänginud Drell rääkis Korvpall24 portaaliga koondise treeningul, kui EM-fiaalturniirini jäi aega veel ca kuu aega. Tänavu suvel juba ka NBA suveliigas osalenud Drelli järgmiseks eesmärgiks on mängida ennast EM-finaalturniiri koosseisu ning teha Milanos korralikud esitused. Intervjuu andmise momendil mängumees veel oma järgmise klubihooaja plaanide kohta midagi avaldada ei soovinud, aga oma seni viimase hooaja kohta Itaalias olid tunded endiselt kibedad.

Keskendusime intervjuus suure osa Drelli hooajale G Liigas ning kogu sealsele süsteemile. Mis mängu täpsemalt seal otseselt NBA vihmavarju all tegutsevas G Liigas mängitakse, kui palju mängijatega tööd tehakse, kui suur tasemevahe on Drellil nende mängijatega, kellel leping ka Chicago Bullsi põhitiimiga, mida see NBA suveliiga endast kujutab ja kui seal käib vaid üks isetsemine, siis kuidas seal üldse silma saab jääda jne, jne.

scroll to top