fbpx
Close

KUUS PÕHJUST nii spordijuhtidele kui ka fännidele, miks olla reedel kindlasti korvpallikonverentsil

Foto: EKL

Reedel Tartus toimuval, legendaarse korvpalliprofessori Ilmar Kullami 100. sünniaastapäevale pühendatud Korvpallikonverentsil on häid põhjusi kohal olla nii erinevate alade ja klubide tööga seotud spordiinimestel kui ka uutest teadmistest ja kaasamõtlemisest huvitatud fännidel.

Lähisissevaade maailma tippkorvpalli absoluutse tipu telgitagustesse

Kuhu suundub maailma, eriti aga Euroopa korvpall – kas ühel päeval võiks näha ka FIBA ja Euroliiga vägikaikaveo lõppemist? Milline koht selles maailmas on Eesti klubidel?

Kuidas käis Euroliiga ajaloo ühe võimsama meeskonna kokkupanek, kõige säravamate staaride napsamine Barcelona või Reali eest, ning milline koostööpartner on skandaalne Ergin Ataman klubi köögipoolel?

Kuidas näeb kunagine korvpalli MMi finaali kangelane mängijate tänast teekonda ja nõudmisi maailma tippkorvpalluriks saamisel? Mida soovitab ta tänase Hispaania korvpalli juhina Hispaaniasse-minekut kaaluvatele Eesti (noor)korvpalluritele või Hispaania klubide eeskujul fännikultuuri loomisel Eesti tiimijuhtidele? Aga ka – kuidas selgitab ta palju kõmu tekitanud otsust värvata Hispaania koondist aitama ameeriklasest leegionär?

FIBA peasekretär Andreas Zagklise, Euroliiga võitjameeskonna Istanbuli Anadolu Efesi peadirektor Alper Yilmazi ja Hispaania Korvpalliliidu president Jorge Garbajosa etteasted, olgu esitluste, kõnede või intervjuudena, annavad kohaletulijatele lähedasema kontakti maailma korvpalli oluliste tegijatega kui võimalik saada tavapärastest intervjuudest.

Eesti korvpalli (ja spordi) valupunktid terava luubi all

Kuidas leida Eesti korvpalli, aga ka Eesti sporti rohkem finantse – olgu siis omavalitsustelt, riigilt, sponsoritelt? Kuidas ehitada pallimänguklubide ümber lojaalsemat fännibaasi ja seega ka stabiilsemat sissetulekut piletitulust? Kas ainus moodus maailma tasemel tippkorvpalluriks saada on juba teismeeas Eesti tolm jalge alt pühkida? Kas Eesti korvpall vajab üht suurt „lipulaevaklubi“ ja kuidas see võiks tekkida? Milliseid radikaalseid muutusi vajab Eesti naiste korvpall, et meil varsti üldse oleks mõni tipptasemel naiskorvpallur?

Korvpallitegelaste endi aruteludest, aga ka näiteks Ekspress Meedia reklaamijuht Sander Maasiku ettekandest „Kuidas leida raha, mis esmapilgul näib kättesaamatu?“ või intervjuust Jorge Garbajosaga leiavad kaasamõtlemise ainest ja praktilisi nõuandeid Eestis spordi ja klubide juhtimisega tegelevad inimesed, aga tavalisest sügavamat sissevaadet sporti soovivad huvilised.

Eesti legendide isiklikud sissevaated ja soovitused

Eesti korvpallikoondiste selle sajandi säravamad tähed Merike Anderson ja Janar Talts astuvad konverentsi laval üles tagasivaadetega oma pikkadele karjääridele omamoodi formaadis, valmistades ette kirja „noorele iseendale“ ehk jagades tagantjärele targana soovitusi, hoiatusi, julgustusi, mida ütleks hea meelega oma korvpallitee alguses olevale Merikesele või Janarile. Või, üldistatuna, ka noorele tippu pürgivale korvpallurile täna.

Kuidas kannatlikkus läbi karjääri ja erinevates olukordades aitab? Mida teha, kui valida hariduse omandamise ja täies mahus korvpallile pühendumise vahel? Vähem mänguaega ja suurem palk Euroopa tippklubis või väiksem tasu, aga kindlam roll madalamal tasemel? See on vaid väike valik detailidest, mis kahe pikaaegse Eesti koondise liidri kõnedes jutuks tuleb.

Annus nostalgiat

Oleks omamoodi kuritegelik, kui Ilmar Kullami 100. sünniaastapäevale pühendatud konverentsil ja turniiril ei heidetaks veidi pilke ka Eesti korvpalli kuulsusrikkale ajaloole. Legendaarse korvpalliprofessori enda pärandit meenutavad tema kunagised sama legendaarsed hoolealused ja väikese eelreklaamina võib öelda, et mõnigi Kullami teenerikreedo või juhiomadus kõlab täna, mitukümmend aastat hiljem vähemalt päevakajaline nagu toona. Puudutamata ei jää ka uuem ajalugu ehk üheksakümnendate kuldse põlvkonna edulugu ja sellele järgnenud õppetunnid.

Ja „absoluutne tõde“ saab ka kõlama 🙂

Päeva kõik kolm teemadeplokki saavad enne pausidele minekut ausa ja otsekohese kommentaari Eesti spordipodcastide ekspertidelt Andres Sõbralt, Siim Raudlalt ja Peep Pahvilt, kes ei pelga välja öelda ka oma kõige otsekohesemaid seisukohti. Võib kindel olla, et sellel paneelil juba ükski „absoluutne tõde“ välja ütlemata ei jää!

Korvpallifänni unelmate puhkus Lõuna-Eestis

Mida saaks üks tõeline korvpallifänn veel nädalavahetusest soovida, kui reedest pühapäevani saavad kokku Eesti koondise valikmängud Belgia ning Bosnia ja Hertsegoviinaga, päev põnevaid korvpallijutte, treeneritele ka pühapäeval toimuv ja treenerikutse koolituspunkte andev koolitus? Ja seda koos kaunite suveõhtute ja -päevadega Tartus ja Lõuna-Eestis, ühtaegu täis romantikahõngu kui ka head meelelahutust, linnapuhkust kui ka imelist loodust, vastavalt maitsele.

Boonusena lõpetab konverentsipäeva ja teeb sujuva ülemineku õhtusele mängule Eesti koondise abitreenerite Heiko Rannula ja Indrek Reinboki ülevaade rahvusmeeskonna ettevalmistusest, tiimi hetkeseisust ja ootustest. Lisaboonusena on kõikidele kohaletulijatele kingituseks ka Vello Lääne raamat „Pikk blond mees palliga“.

KONVERENTSI PILETID SOETA SIIT!

scroll to top