fbpx
Close

INTERVJUU | U20 viskekahur Sverre Aav: võit ja medalid on palju magusamad kui enda punktid

-Sverre Aav | Foto: fiba.basketball

Eesti U20 korvpallikoondisega juulis Tbilisis peetud B-divisjoni EM-turniiril pronksile tulnud viskava tagamängija Sverre Aava jaoks on olnud ülimalt edukas hooaeg, kui Pärnu Sadamaga teeniti Paf Eesti-Läti liigas samuti kolmas koht ning seejärel tuldi Eesti meistriks.

Korvpall24 portaal rääkis 20-aastase ja 193 cm pikkuse Aavaga Tallinna lennujaamas, kui U20 koondis oli just värskelt maandunud vintsutusterohkelt tagasireisilt Gruusiast. Ühe aspektina palusimegi noormehel tagasi vaadata turniirile, kus ta kõigis Eesti koondise seitsmes matšis väljakul käinuna kogus keskmiselt 17,4 minutit, 6,3 punkti, 1,9 lauapalli ja 1,6 resultatiivset söötu. Keskmiselt tabas Aav igas kohtumises 1,4 kolmepunktiviset ning tegi seda 32,3-protsendilise täpsusega.

Lisaks edukale U20 turniirile rääkisime Aavaga muidugi veidi ka eelmisest hooajast ja toonasest edust, pöörasime pilgu uude hooaega, uurisime tagamehe välismaal mängimise ambitsioonide kohta ning saime ka ilmselt ühe üsna erapooliku vastuse küsimusele, kumb vendadest Aavadest praegusel hetkel üks-üks mängus võidaks.

scroll to top